Lepší výhled při sklizni

Téměř každá obsluha řezačky zná následující situaci. Porost kukuřice je extrémně vysoký, a tak má řidič celý pracovní den před očima pouze vysokou „zelenou stěnu“. Řešení nyní nabízí zcela nový, celosvětově unikátní zvedací systém kabiny, který Krone předvede na veletrhu Agritechnica u vystaveného stroje Big X 880. Stisknutím tlačítka na ovládacím panelu může řidič celou kabinu umístěnou na hydraulickém nůžkovém zdvižném stole, zvednout o 70 cm nahoru. Získá tak dokonalý výhled nad porostem a samozřejmě lépe vidí i na přepravní prostředek jedoucí souběžně nebo za ním při prosekávání. Další výhodou je větší vzdálenost zvednuté kabiny od řezacího ústrojí, což má pozitivní vliv na menší hlučnost v kabině a lepší komfort řidiče.

Novou koncepci kabiny se zdviží, vystavovanou na veletrhu Agritechnica v Hannoveru, ocenila společnost Deutschen Landwirtschafts Gesellschaft (DLG) stříbrnou medailí. Tu uděluje tým nezávislých expertů odborné komise společnosti DLG za inovaci v současnosti prodávaných výrobků, které byly významnou měrou zdokonaleny tak, aby přinesly výrazné zvýšení jejich užitných vlastností.

Pro dobrý výhled musí být dokonale čistá okna. Proto firma Krone vytvořila v rámci nového designu koncepci multistěračů – 360°. Zaoblené čelní sklo je vybaveno třemi stěrači, boční skla a zadní sklo kabiny mají po jednom. Tím je zaručeno, že řidič bude mít i při nepříznivých podmínkách, za deště nebo v prašném prostředí, výhled na celých 360° okolo stroje a také na sklizňové adaptéry.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *