09.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Likvidace plevelů s aplikací hnojiva přímo ke kořenům

Německá firma Holmer má novinku: první závěsné nářadí ve své dlouhé historii, plečku Secatflex SL. Stroj je od základu koncipován pro agregaci na samojízdné aplikátory kejdy a v jeho konstrukci se odráží více než 25 let zkušeností s vývojem a výrobou podpovrchových aplikátorů kejdy.

Plečka Secatflex SL se ideálně hodí k agregaci na samojízdný aplikátor Holmer Terra Variant 435 k aplikaci kejdy do stojícího porostu kukuřice. Ale může být používána i s jinými stroji. Stroj je krátký, takže nemá nadměrné nároky na zvedací sílu závěsu. Samotné plecí jednotky mají kompaktní rozměry a přítlak je možné individuálně mechanicky nastavovat ve třech stupních. Aby se omezilo riziko poškození listů u rostlin kukuřice při manévrování s aplikátorem na souvratích, je v každé jednotce zabudovaný samostatný hydraulický válec systému Section-Control. Se speciálně vyvinutou geometrií zvedání jednotek se dosahuje velké výšky zdvihu. Se světlou výškou rámu na úrovni 80 cm lze s plečkou pracovat v pozdějších vegetačních fázích kukuřice.

V každé jednotce se ve stínu radliček nachází koncovka vedení kejdy. Tak je zaručena čistá aplikace kejdy na povrch půdy bez mísení. Uprostřed každé sekce je umístěna další radlička, zajišťující závěrečné zakrytí otevřeného horizontu půdou. Holmer Secatflex SL tak dovoluje spojit mechanickou likvidaci plevelů v porostu kukuřice s podpovrchovou aplikací hnojiva bez úniku živin do ovzduší a přímo ke kořenům rostlin. Zároveň se naruší i půdní škraloup a odstartuje mineralizace organického dusíku v půdě. Srážková voda se také může lépe vsakovat.

Pro práci s plečkou může být Terra Variant 435 obutý do pneumatik VF 580/85 R 42. S nimi se může pohybovat porostem kukuřice i mimo kolejové řádky bez poškozování rostlin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down