05.10.2022 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Likvidace problému ještě před tím, než vůbec vznikl

Akce Sima Digital Press Day se zúčastnila také společnost Oria Agriculture. Tato firma se sídlem blízko francouzského města Lyon je exkluzivním evropským distributorem produktů kanadské firmy Redekop Manufacturing. Mimo jiné jdou přes pracovníky Oria Agriculture i zařízení Redekop do České republiky. A o co se vlastně jedná?

Redekop dodává do Evropy dva své hlavní produkty. Jednak je to drtič slámy MAV, jenž se vyznačuje obzvláště intenzivním řezáním slámy a zároveň i rovnoměrnou distribucí slámy na poli. Tento drtič může být na přání instalován na celou řadu (většinou velkých) sklízecích mlátiček. V ČR je v provozu na několika axiálních kombajnech výrobce Case IH.

Další produkt firmy Redekop je také originál. Jedná se o zařízení pro mechanickou likvidaci plevelných semen, namontované na sklízecí mlátičce tam, kde je výstup materiálu ze sítové skříně. Patentované zařízení Seed Control Unit (SCU) je vhodně integrováno do kombajnu a dokáže snížit počet rozesetých semen plevelů kombajnem až o 98 procent. Tomu pak odpovídá i razantní snížení spotřeby herbicidů.

Od Case IH může být zařízení Redekop SCU dodatečně instalováno na všechny modely kombajnů řad Axial-Flow 7000, 8000 a 9000. Dále může být dodatečně namontováno a používáno i na mlátičkách New Holland řady CR a Claas Lexion 7000 a 8000. Redekop také úzce spolupracuje s výrobcem John Deere. Pro zemědělce z této spolupráce pramení výhoda v tom, že si u sklízecí mlátičky řady S mohou objednat drtič slámy MAV jako součást výbavy na přání již z výrobního závodu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down