Lis pro opravdu husté balíky

Společnost Massey Ferguson nabízí nejen samojízdné stroje, ale i závěsnou techniku. Na výstavě Agritechnica představila stroje linky pro sklizeň píce. Vedle žacího stroje a shrnovače si odbyl světovou premiéru zcela nový lis na obří hranolovité balíky MF 2370 UHD. Jeho hlavní výhodou je tvorba balíků s velkou hustotou.

„Celý nově představený sortiment se připojuje k stávající produkci společnosti Massey Ferguson a je výsledkem významných investic do výzkumu a vývoje portfolia stroje pro sklizeň píce“ uvedl nové stroje Scott Campbell marketingový ředitel značky Massey Ferguson pro Evropu a střední východ.

 

Ideální pro profesionály

MF2370 UHD je nejvýkonnějším velkým lisem na hranolovité balíky, který byl kdy postaven v proslulé továrně v Hesstonu. Oproti svým předchůdcům tvoří balíky s ještě větší hustotou. Jejich hmotnost je v porovnání s balíky z lisu MF 2270 XD o 20% větší.

Neznamená to, že by oblíbené lisy MF 2270 a MF 2270 XD zmizely z výroby. Doplněny ale budou o nový model, který tvoří balíky s výrazně vyšší hustotou, má větší kapacitu i výkon. Díky hustším balíkům, které mají i nadále rozměry 120 X 90 cm dojde k lepšímu využití ložné plochy odvozových prostředků a tím k snížení nákladů na dopravu i nároků na skladovací kapacitu.
To je velmi potřebné například při využívání slámy. Dnes je sláma využívána jako krmivo, podestýlka, hnojivo a dokonce i jako stavení a izolační materiál nebo stále častěji jako palivo. Velkým problémem této komodity je její nízká měrná hmotnost. Proto je třeba co nejvíce měrnou hmotnost zvýšit právě lisováním do co nejhustších balíků. Díky tomu může být snadno a efektivně využita.
„Lis MF 2370 UHD splňuje specifické nároky rostoucího segmentu, kdy je sláma uplatňována c jiném odvětví než v zemědělském. V této oblasti jsou klíčové logistické operace a úspora nákladů díky možnost maximálního využití transportních prostředků je obrovská. “ říká Adam Sherriff, ředitel pro vývoj trhu, Massey Ferguson Harvesting EME.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *