09.11.2021 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lis s DNA od předchozího modelu

Nový lis s pevnou komorou New Holland Roll-Bar 125 je nástupcem známého provedení BR6090. V základních parametrech vychází ze svého předchůdce s osvědčenou lisovací komorou a je určen pro lisování různého druhu rostlinného materiálu – od suché slámy po mokrou siláž. Jak je u nového stroje obvyklé, přináší též vyšší výkonnost a provozní spolehlivost.

Podle údajů výrobce by se měl nový Roll-Bar 125 vyznačovat dobrým poměrem ceny a výkonu, levným provozem a stejně jako původní provedení je nabízen ve dvou verzích, Rotor Feeder a Rotor Cutter, tedy s řezacím rotorem s až 15 noži, nebo bez něj. Formuje i stejné balíky s průměrem 120 cm a má i stejný sběrač se záběrem 170 cm, byť je nově nikoliv v černé, ale ve žluté barvě.

Na první pohled upoutá lis novým designem, který je obdobou vizáže z lisů na velké hranolové balíky Big Baler a jeho velké boční kryty umožňují po odklopení snadný přístup pro údržbu. Poskytují také prostor pro uložení náhradních rolí sítě. Novinkou jsou tlumiče, které zajišťují hladké zavírání lisovací komory bez jinak obvyklého rázu.

Nový lis Roll-Bar 125 přináší různá vylepšení, která zlepšují provozní spolehlivost a snižují náklady na údržbu. Jedná se například o vysoce kvalitní hnací řetězy s chromovanými čepy a kalenými články, které mají delší životnost a jiná je i konstrukce jejich napínáků. Řetězy jsou vybaveny centrálním olejovým mazáním. Nová, zapouzdřená ložiska zabraňují jejich kontaminaci prachem.  Provozní spolehlivost zvyšuje i dobře funkční hydraulický reverzor rotoru s volnoběžnou spojkou.

Roll-Bar 125 je lis s nižší výkoností, avšak univerzální v použití. Proto je vhodný zejména pro menší zemědělce s rostlinnou i živočišnou výrobou, typicky takové, kteří vyrábí senáž konzervovanou v balících a lisují též seno, nebo slámu. Umožňuje totiž vázání balíků do sítě, provázku i přímo do fólie. Příkon lisu není velký, výrobce udává jako minimum traktor s motorem o výkonu 80 koní.

V dobrých podmínkách a při agregaci s výkonnějším traktorem, zvládne lis i vydatnější řádky sbíraného rostlinného materiálu.  Například sběr slámy i po sklizni obilnin středně výkonnými sklízecími mlátičkami. Při testování sbíral údajně bez problému řádky slámy po předchozí sklizni pšenice mlátičkou s pracovním záběrem 7,5 m a to při pracovní rychlosti 6,5 km/h.

Felix Ramuenke, globální produktový manažer pro lisy New Holland k tomu říká: „Nejprodávanější lis s pevnou komorou na trhu má důstojného nástupce v provedení Roll-Bar 125, které používá hodně z jeho DNA. S novými, doplňkovými funkcemi je tou správnou volbou pro farmáře, kteří hledají robustní, jednoduchý a víceúčelový lis, který se cítí jako doma při sklizni všech hlavních plodin a v různých podmínkách – od suché slámy až po mokrou siláž."*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down