09.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lis, vůz nebo řezačku?

V otázce samotné sklizně mají příznivci výrobce Fendt několik možností. Ti, co upřednostňují válcové balíky, si mohou vybrat vhodný svinovací lis, ať s pevnou či variabilní komorou, anebo i kombinaci lisu s baličkou na jednom podvozku.

Na Pícninářském dnu Agromexu se při sklizni čerstvě posečené hmoty předvedl lis Fendt Rotana 160 V. Disponuje čtyřmi nekonečnými pásy a umí formovat balíky o průměru až 1,6 m. Ve svém líbivém designu byly tyto lisy uvedeny na trh poprvé v roce 2018.

Lisy Rotana V jsou vhodné ke sklizni jak zavadlé píce, tak i sena či slámy. Rotana V se pyšní novým systémem pohonu. Je pro něj charakteristický dále ještě zdokonalený přenos sil z převodovky na řemeny.

Ani případné nahromadění materiálu v prostoru za plnicím rotorem nebude představovat brzdu v práci. Aby se tak nestalo, o to se stará efektivní antiblokovací systém HydroflexControl. Prvním komponentem je permanentní odpružení dna pod řezacím ústrojím, které lehkým pružením nahoru a dolů může reagovat na objem procházející hmoty. Druhým komponentem je dvojice válců, s nimiž je možné povelem na terminálu v kabině traktoru dno kompletně otevřít. Prostor plnicího kanálu se tak stane prostupnějším a hmotu lze dopravit do lisovací komory. Poté lze opět z kabiny dno vrátit do původní polohy a pokračovat v lisování. Přímo na řádku byl tento postup i k vidění v praktické ukázce.

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 25/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down