23.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lisy Kverneland 6500 F s novou výbavou

V roce 2022 zmodernizoval výrobce Kverneland svou produktovou řadu lisů na válcové balíky a představil nový vysoce výkonný lis s pevnou lisovací komorou určený pro profesionální farmáře a podniky, poskytující služby v oblasti lisování zavadlé hmoty. A nyní přichází nové rozšíření možných variant.

Svinovací lis Kverneland 6500 F byl vyvinut pro práci se zavadlou hmotou pro tvorbu senážních balíků.  Je vybaven 18 lisovacími válci oproti původním 17 s tím, že jsou dva válce umístěny na spodu komory lisu a poskytují extra podporu při manipulaci s těžkými balíky s nižším obsahem sušiny. Hustotu balíků má na starosti nový hydraulický system, který zajišťuje jejich maximální slisování pro maximální vytlačení vzduchu z balíku.

Se širokým sběračem

Lis představil nové, 2,3 m široké sběrací ústrojí, označené jako ‘XL+’, které obsahuje velké množství vylepšení. Na každou stranu byl přidán jeden prst navíc, což zvyšuje pracovní záběr o 10 cm v porovnání s předchozími modely. Pět řad prstů zajišťuje bezproblémový přísun materiálu na vkládací rotor.

Prsty byly prodlouženy o 10 mm a mezery mezi vlastními plechy sběrače byly zmenšeny, aby bylo dosaženo lepšího výkonu při zpracování mokré píce. 

Došlo také ke zvýšení kapacity díky představení nového většího vkládacího rotoru, společně s upraveným systémem výklopného dna. Nové výklopné dno má pod rotorem zaoblenější tvar a funkci paralelogramu – díky tomu se při jeho vyklopení udělá dostatek prostoru pod celým rotorem.

Nově se systémem PowerFeed

A na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky Agritechnica 2023 představil Kverneland rozšíření možností těchto lisů o nové vkládací ústrojí PowerFeed.

Plnicí rotor má značnou kapacitu. Nové vkládací ústrojí je zaměřené na zemědělce, kteří nevyžadují řezání hmoty. Je osazené patnácti noži a rotor má větší průměr než u dosavadního řešení. Nový PowerFeed systém je využitelný při sklizni slámy a píce různých plodin při snížené energetické náročnosti. Další inovací je přepracované výklopné dno lisovací komory pro zvýšení plynulosti pohybu hmoty.

I u těchto lisů sbírá hmotu z řádku sběrač se šířkou 2300 milimetrů (ve standardní výbavě).

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down