Lisy s pevnou i variabilní komorou

Expozice na Agritechnice poukazovala také na to, že firma Fendt nabízí svinovací lisy – jak s pevnou, tak i s variabilní komorou. Lisy s pevnou komorou o průměru 1,25 m mají označení Fendt 1125 F (bez řezání), Fendt 2125 F a Fendt 2125 F Profi, což je prémiový model. Lisy s variabilní komorou dávají zákazníkovi možnost volby mezi průměrem 1,6 m (Fendt 4160 V) a 1,80 m (Fendt 4180 V).

Za pozornost stojí systém HydroflexControl, jímž jsou osazeny lisy Fendt 2125 F a Fendt 2125 F Profi a oba modely s variabilní komorou. Tento systém slouží pro jednoduché a rychlé uvolnění zablokovaného materiálu v plnicím kanále lisu. Plnicí kanál je vybaven flexibilním dnem „Flex“, které se v případě, že množství materiálu vstupujícího do lisu je silně proměnlivé, dokáže větší hromadě uhnout vychýlením dolů. Pokud by i tak bylo množství hmoty v kanále nadměrné, může mu být uvolněna cesta kompletním odklopením flexibilního dna. Řidič může přitom celý proces pohodlně ovládat z kabiny traktoru.

Všechny uvedené typy lisů Fendt jsou vybaveny neřízeným sběračem s tichým chodem. Sběrač je bezúdržbový a jeho šířka v rozpětí od dvou do 2,4 m dovoluje sklizeň i velmi širokých řádků. Prsty o šířce 5,6 mm jsou uloženy v pěti řadách. Kompaktní konstrukce dovoluje usazení sběrače v blízkosti plnicího rotoru, čímž je podporován rovnoměrný tok hmoty. Aby lis produkoval rovnoměrně slisované balíky, je vybaven mechanickým zajištěním lisovací komory.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství č. 3/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *