Lisy v testování vyhrály

Představte si dokonalý balík. Symetrický, rovnoměrně zavinutý s vysokou hustotou a lisovaný ve vysokých rychlostech. Vítejte ve světě lisů John Deere. Lisy řady 900 s pokrokovým konceptem vykládání balíků a nadčasovou konstrukcí zavedly nové standardy produktivity, univerzálnosti a kvality – jeden perfektní balík za druhým v rychlosti, která nechává ostatní lisy v pozadí.

K rychlosti přispívá také výkonné vkládací ústrojí s jediným rotorem, vybavené výklopným dnem s paralelně kinematickým odklonem po celé šířce rotoru. Díky jeho výborné efektivitě ve spotřebě paliva, robustní konstrukci a pokročilé automatizaci v nastavení vás tento pokrokový lis s variabilní komorou udrží v „rychlém pruhu“ po mnoho let.

Hlavní přednosti

Výklopné dno s paralelně kinematickým mechanismem pro snadné uvolnění v případě zacpání. Nejvyšší hustota slisování prokázaná nezávislými testy, znamená méně balíků.

Maximální hltnost bez rizika ucpávání umožňuje vyšší pojezdovou rychlost.

Vysoké utužení využijete u suchých materiálů, senáží i siláží.

Lis John Deere 960 vyšel jako vítěz

Nyní se přeneseme pár let zpět, do roku 2012, do obce Žitná. Žádní zástupci firem, žádní prodejci, jenom traktory a lisy. V soukromém, nezávislém testu lisů na válcové balíky s variabilní komorou porovnali zemědělci své stroje. Na jedné louce se lisovaly stejně široké řádky zavadlé píce rychlostí 8 km/h. Hlavním porovnávacím parametrem byla po sjednocení rozměrů senážního balíku jeho hmotnost.

Každý lis udělal za stejných podmínek dva balíky, které se následně pomocí digitální váhy zvážily. Poté se spočítal aritmetický průměr hmotností a z objemu balíků se odvodila jejich hustota. Jasným vítězem nezávislého testu lisů na válcovité balíky se stal John Deere 960, který druhý lis v pořadí předčil o více než pětinu větší hustotou (přesně o 120,92 kg/m3, to je o 22,4 %) a hmotností balíku vyšší bezmála o 200 kg.

S růstem hustoty slisování klesají náklady na přepravu a skladování balíků. Lis John Deere 960 vstupoval do roku 2012, ve kterém se nezávislé porovnání uskutečnilo, jako čerstvá novinka. Od ostatních se liší především jedinečnou konstrukcí s vlastním prostorovým rámem, robustním jednorotorovým vkládacím ústrojím, pouhými dvěma širokými pásy a také vysouvací plachtou místo zadních vrat, která přispívá k rychlosti vyložení balíku z komory.

Strom Praha a. s.

 

Foto: Lisy řady 900 šetří čas i peníze díky dokonalým balíkům s vysokou hustotou, které lze vyrobit i při vysokých pojezdových rychlostech

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *