09.06.2021 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

LUKROM slaví kulatiny

Jeden z nejvýznamnějších zemědělských holdingů v Česku si připomíná kulaté jubileum. Společnost LUKROM založili před 30 lety Ing. Zdeněk Červenka a dnes již bývalý společník Ing. Jaroslav David. Její název i po třech dekádách odkazuje k městům Luhačovice a Kroměříži. Z prapůvodní touhy po vlastním podnikání a realizaci nápadů vyrostla v průběhu tří dekád společnost, která patří k nejstabilnějším a nejprogresivnějším zaměstnavatelům (nejen) na Moravě. V současnosti zaměstnává 750 lidí a stala se nedílnou součástí života zemědělců na Moravě i ve východních Čechách.

„Šli jsme krok po kroku. Náš byznys je založený na principu, kterému říkám vertikály. Jednotlivé dílky podnikáni do sebe musejí zapadat jako kousky skládačky a práce jedné firmy musí navazovat na práci té druhé. Expanze i v duchu této vize byla přirozená. Do portfolia se nám podařilo zahrnout podniky, které prodávají techniku, osiva nebo agrochemii a zvládají pěstování obilovin, výrobu krmiv, výkrm brojlerů, vlastní porážku i výrobu drůbežích produktů,“ říká majitel LUKROM spol. s r. o. Ing. Zdeněk Červenka.

Rozvoj společnosti nepřibrzdila ani koronavirová pandemie, která se sice promítla do obchodu se zemědělskými stroji, ale výraznější stopy na hospodaření firmy dosud nezanechala. Po 30 letech na trhu se LUKROM spol. s r. o. může každoročně pochlubit tržbami, které se pohybují kolem 2,8 mld. Kč a obratem celé skupiny kolem 4,3 mld. Kč. I v návaznosti na aktuální vývoj v zemědělství spustila firma modernizaci svých provozů. V tomto roce pošle na rozvoj technologií a strojů zhruba 250 milionů korun.

„Těch investic ve střediscích bude hodně. Chceme to zkrátka technologicky i technicky co nejvíc posunout. Půjde o stavbu/modernizaci haly v Králově za 20 milionů korun, haly v Šaraticích za 20 milionů korun. Počítáme se stavbou kalibrační linky s porcováním včetně dopravníku v podniku RACIOLA Uherský Brod za zhruba 30 milionů korun, modernizací výrobny krmných směsí v Lípě a ve Vyškově za 20 milionů korun. V plánu je také výstavba servisní haly v Bánově a v Třebčíně za 30 milionů korun,“ jmenuje jednatel a finanční ředitel LUKROMU Ondřej Červenka.

Společnost LUKROM se řadí mezi rodinné společnosti a na vedení se v současnosti podílí již druhá generace Červenků. Majitelem je Zdeněk Červenka a dva nejstarší synové Zdeněk a Ondřej působí ve společnosti jako jednatelé. Druhý jmenovaný zastává také pozici ekonomického ředitele. Nejmladší syn Štěpán pak pracuje v managementu prvoligového fotbalového klubu FC FASTAV Zlín a. s., který taktéž spadá do holdingu LUKROMU.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down