Luxusní model zvládne i slabší traktor

Pro technicky vyspělé pluhy Kverneland vyrobené z kvalitního materiálu jsou charakteristické spolehlivost a dlouhá životnost. Zemědělci u nich oceňují nízké provozní náklady, snadné nastavení i ovládání a především kvalitní orbu. Stejně jako širokou nabídku modelů, která uspokojí jak malé farmáře, tak velké zemědělské podniky.

K dispozici jsou nesené modely se dvěma až šesti radlicemi, nebo polonesené pluhy s počtem čtyři až dvanáct radlic. Zemědělec může zvolit typ s kolem vzadu nebo s kolem ve dvou třetinách, jištěný listovou pružinou Auto-Reset nebo střižným šroubem. Kverneland nabízí i hydraulické jištění, které není v České republice rozšířené, na přání ho firma Kverneland Group Czech může dodat. Pracovní záběr může být nastaven v krocích po 5 cm od 30 do 55 cm nebo plynule hydraulicky pomocí systému Variomat od 30 do 50 cm. Právě plynulá změnu záběru šetří čas a náklady, přitom pluh se dokáže lépe přizpůsobit traktoru i půdním podmínkám.

Model s plynulou změnou záběru si vybralo také družstvo ROŠTÝN Hodice. „Pětiradličný pluh Kverneland EG 85 je jeden z nejluxusnějších typů, pokud jde o změnu záběru,“ říká Antonín Krátky, DiS., manažer společnosti Kverneland Group Czech. „U tohoto stroje s plně hydraulickou změnou záběru Variomat lze měnit záběr všech orebních těles včetně první radlice v rozmezí od 35 do 50 centimetrů podle výkonu traktoru, půdních podmínek a parametrů orby. Proto si s ním i v kopcovitém terénu snadno poradí slabší traktor, a to i vzhledem k tomu, že rozestup radlic je jen 85 centimetrů. Tento paterák o záběru až 2,5 metru zvládne traktor o výkonu 140 koní.*

Více naleznete v Zemědělci č. 26.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *