Dvě řezačky John Deere provedly sklizeň kukuřice na Dni Zemědělce v Unčovicích, a to při souběžném plnění jednoho odvozního prostředku, jímž byl tříosý návěs Pronar T8724 s kapacitou až 45 m3. Prodejce ukázal model 8200i (osmiřádkový adaptér), který se svým šestiválcem o zdvihovém objemu 13,5 l a nejvyšším výkonu 465 k patří do nižší výkonnostní kategorie a s průchodností okolo 90 t/h vyhoví zejména menším zemědělským podnikům, které nemají velké silážní jámy ani velkoryse dimenzované odvozní linky.
Jeho pravým opakem byl druhý z předvedených strojů. Model 9900i s dvanáctiřádkem je nejvýkonnější řezačkou, co má JD v nabídce, a dvanáctiválec Liebherr se zdvihovým objemem 24,2 l jí propůjčuje výkon 970 k. Taková mašina je vhodná pro nasazení ve službách, a pokud má k sobě adekvátní odvozní linku, zvládne průchodnost přes 380 t za hodinu.
Kukuřičné adaptéry pro řezačky John Deere vyrábí firma Kemper a mohou být doplněny o StalkBuster, což je přídavný drtič kukuřičného strniště. Čtveřice vkládací válců následně podává hmotu do řezacího bubnu se 40, 48, 56 anebo 64 noži (nože jsou umístěné do tvaru písmene V a dělené).
Drtič zrn, či jinak řečeno zrnový procesor, je vyráběn ve verzích Premium a XStream. Zajímavá je především verze Xstream XCut, která je i nejprodávanější v rámci ČR. Používá dva válce s rozdílným počtem zubů (110/145) a též o 50 % rozdílný počet otáček a spirálovou drážku pro rozvláknění řezanky. Výsledkem je intenzivní narušení nejen zrna, ale i zbývajících částí rostlin, tedy stonků a listů. Takže i u tohoto typu zrnového procesoru je tak možné pracovat s delší řezankou, což ocení bachory přežvýkavců.
Ve výmetném komínu řezaček John Deere nechybí montážní otvor pro uchycení NIR senzoru. Toto zařízení, pracující jako součást systému HarvestLab, bývá k řezačkám John Deere dodáváno stále častěji, a byť jeho potenciál v možnosti stanovení obsahu živin či popelovin, zatím nebývá praxí plně využit, minimálně z pohledu průběžného určování sušiny se NIR senzory využívají často. V kombinaci s hydrostatickým pohonem vkládacích válců tak lze automaticky upravovat potřebné závislosti mezi sušinou a délkou řezanky, což se následně projeví při konzervačních procesech na silážní jámě.
V souvislosti s elektronickými systémy je vhodné zmínit, že řezačky JD používají samozřejmě všechny elektrické systémy, které John Deere nabízí, včetně satelitní navigace, telematiky a z ní odvozené predikce závad. Z firmou Strom stažených dat lze vyčíst zajímavé údaje. Například to, že systém automatického plnění odvozních prostředků nebývá obsluhami plně používán, což je poměrně překvapivé. Zřejmě zvyk je zvyk. Ovšem jen u zkušené obsluhy. Ta, která na řezačce začíná, určitě automatické plnění uvítá. Stejně jako systém automatického navádění, ať již do řádků s využitím hmatačů, nebo podle GPS. Nemluvě o tom, že v nabídce je i systém MachineSync, díky němuž si řidič řezačky může navádět odvozní prostředek.
Novinkou pro řezačky John Deere je program garance spotřeby paliva. Funguje stejně jako u traktorů. Podmínkou přihlášení do programu je proto zakoupení balíčku precizního zemědělství FarmSight, který John Deere nabízí, a hlavně také souhlas s přístupem k datům, která jsou k dispozici přes telematický systém. Prodejce má následně k dispozici důležité provozní údaje, z nichž může usoudit, zda řezačka provozována způsobem, který by měl vést ke garantované spotřebě. Tu má John Deere vyzkoušenou při různých zátěžích a sklizni různých plodin.
Když dosáhne řezačka roční spotřeby nižší, než je garantovaná, dostane uživatel finanční odměnu. Pokud se garantované spotřeby dosáhnout nepodaří, tak přijde na řadu nejprve analýza provozních dat, a pokud je z nich zřejmé, že stroj není provozován hospodárně, tak nejprve proběhne úprava ve správném nastavení. Pokud ani to nepomůže a spotřeba je stále vyšší než normovaná, pak John Deere bere tento stav na sebe a doplatí ji.*