18.09.2001 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mamut z Agrio Křemže

ste - Firma Agrio Křemže přichystá na Zemi živitelku vždy nějakou novinku. A nejinak tomu bylo i letos. Tou novinkou byly tažené postřikovače Mamut. Jak již označení napovídá, tyto stroje reagují na požadavky zákazníků na postřikovače s větším výkonem a tomu odpovídá nádrž na 4 nebo 5 tisíc litrů postřikové jíchy a ramena v provedení od 24 do 36 m. Postřikovací zařízení i jeho ovládání je až na detaily shodné se známými postřikovači NAPA, nové Mamuty mají ale dvě zajímavosti, které jsou sice jako výbava na přání, avšak velmi zvyšují produktivitu a komfort práce. Jedná se o kloubovou oj, snižující poloměr otáčení a dále o pneumaticky odpruženou nápravu. Odpružení má regulační systém, který reaguje na objem vody a tím hmotnost postřikovače a podle toho mění tlak vzduchu v pružících měších. Kloubovou oj je možné vybavit elektronickým zařízením, které reguluje poloměr otáčení a kopíruje tak stupu traktoru.
Mezi další zajímavosti můžeme zařadit plnící filtr, který se vkládá mezi cisternu a postřikovač a ocení jej ti, kteří pro postřiky nepoužívají vodu z vodovodního řádu. Filtr je celonerezový. Na stánku byl k vidění i systém Ecofil, jenž zvyšuje bezpečnost a hygienu práce s chemikáliemi. Chemické látky je možné nasávat přímo z balení, systém je přitom řešen tak, že ani po sejmutí hadic chemická látka neuniká.
Další novinkou je systém přímé injektáže, tentokrát však umístěný na samojízdném postřikovači a vybavený některými konstrukčními změnami, směřujícími ke snížení reakčních časů a zvýšení rovnoměrnosti při změně dávky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down