Manipulátory splňující limity

Společnost JCB je světovým lídrem v produkci manipulační techniky a segmentu zemědělství nabízí celou řadu manipulátorů. Na výstavě Agritechnica představí svá řešení pro plnění emisní normy Tier 4 f a balíček inovací týkajících se hydraulického okruhu. Návštěvníci se navíc mohou těšit na inovované modely 526-56 a 527-58 s vylepšením v oblasti komfortu a ovládání.

Inovovaný manipulátor JCB 526-56 Agri nabízí nově čtyřstupňovou powershift převodovku a dosahuje maximální rychlosti 33 km/h. Ve standardu je možnost nastavení pohonu dvou nebo všech čtyř kol, rozpojení převodovky, pokud je sešlápnuta brzda, a další funkce. Větší manipulátor JCB 527-58 je ve standardu vybaven systémem VariSpeed. Ten dovoluje řidiči nastavit nezávisle otáčky motoru a rychlost.

Nové motory i hydraulika
Manipulátory určené pro evropský trh musí splňovat platné emisní limity. Nejpřísnější norma Tier4f si žádá nová technická řešení, a proto stroje dostaly do vínku zcela nové motory JCB EcoMax.  V nabídce jsou tři pohonné jednotky s výkonem 109, 125 a 145 koní a s technologií SCR. Oxidy dusíku jsou přeměňovány na volný dusík a vodu na principu selektivní katalytické redukce, do které kromě výfukových plynů vstupuje ještě močovina AdBlue. Celý proces se děje v jednom katalyzátoru a je tak efektivní, že není potřeba žádných dalších technologií.
Inovace se dotkly také hydraulického okruhu. Nově mají manipulátory k dispozici čerpadlo s průtokem 105 l/min a tlakem 190 barů. Ve standardu je navíc zařazen joystick umístěný přímo na sedadle řidiče, takže ať už se sedadlo pohne kamkoliv, joystick je stále po ruce a na stejném místě. Smart Hydraulics systém, jak jsou komplexně nové funkce pojmenovány, nabízí i další výhody. Shrneme-li je, je to vyšší výkon, nižší spotřeba pohonných hmot a snadnější a přesnější ovládání.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *