12.03.2018 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Massey Ferguson - nové lisy na válcové balíky MF RB

Nová série lisů na válcové balíky MF RB zahrnuje dva modely s variabilní lisovací komorou a tři lisy s pevnou lisovací komorou. Všechny se vyznačují tvorbou úhledných stejnoměrných balíků, velkým výkonem a dobrou spolehlivostí. To jim dává dobrý předpoklad pro práci jak na smíšených farmách, tak na farmách pouze s živočišnou výrobou a hodí se i pro profesionální podniky konající služby v oblasti sklizně pícnin.

Lisy s pevnou i variabilní komorou

"Série RB doplňuje nedávno zavedené sekačky, obraceče a shrnovače, které rychle získaly popularitu," řekl Adam Sherriff, manažer společnosti MF Harvesting pro oblast vývoje trhu v Evropě.
V nabídce jsou tři modely s pevnou lisovací komorou MF RB 1125F, MF RB 2125F   a MF RB 2125FPR, které tvoří balíky o průměru 1,25 m a šířce 1,23 m a jsou dostupné s různými variantami výbavy, takže si každý zemědělec může vybrat ten správný typ. Pevná lisovací komora je vybavena patentovaným systémem osmnácti žebrovaných válců PowerGrip o průměru 22 cm, jenž dává lisu schopnost lepšího uchopení materiálu i jeho vyšší rotaci a tím možnost vytvořit rovnoměrný balík s velkou hustotou z různého sklízeného materiálu. Všechny tři modely mohou být vybaveny řezacím ústrojím Xtracut s 13, 17 nebo 25 noži, přičemž model MF RB 2125FPR má řezací systém Xtracut s 25 noži přímo ve standardní výbavě.
Sortiment lisů s pevnou lisovací komorou doplňuje dvojce strojů s variabilní lisovací komorou. Menší model MF RB 4160 V tvaruje balíky o průměru 0,9 - 1,6 m, zatímco po modelu MF RB 4180 V zůstávají na pozemcích balíky o průměru 0,9 - 1,8 m. Lisovací komora je tvořena čtyřmi nekonečnými pásy, které jsou dvouvrstvé a bezešvé vyrobeny ze speciálního syntetického materiálu. Patentovaný systém balení CPS (Constatnt pressure system) je kombinací mechanického i hydraulického působení. Na začátku tvorby balíku je konstantní tlak udržován pomocí dvou pružin. Jakmile se vytvoří jádro balíku, přebírá tvorbu hydraulický systém. Díky tomu je tlak na povrch balíku konzistentní a balíky mají velkou hustotu a jsou rovnoměrně utužené. Doplňme ještě, že oba lisy mohou být vybaveny řezacím ústrojím Xtracut s 13, 17 nebo 25 noži.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down