McCormick X6 - univerzální traktor pro všechny

Společnost Argo Tractors poslala do soutěže o titul Traktor roku Best Utility model McCormick X6. Traktor s tajemným X v názvu byl poprvé představen před šesti lety a inovacemi od té doby prošlo celé produktové portfolio. Největší novinkou série McCormick X6 a velkou chloubou společnosti Argo Tractors je plynulá převodovka VT- Drive vlastní výroby.

Nový McCormick X6 nabízí kromě plynulé převodovky i další inovace, jakými je například nová přední náprava, vylepšené odpružení kabiny nebo třeba integrované sedadlo pro spolujezdce.

Výkon nezapře

Model X 6.440 je nejsilnějším modelem řady X6, ve které napočítáme celkem tři modely s maximálním výkonem 121 až 140 koní. Všechny, včetně našeho kandidáta, jsou vybaveny dobře známými přeplňovanými čtyřválci motory FPT se zdvihovým objemem 4,5 l. Model X 6.440 dosahuje výkonu 130 koní, které lze při určitých pracovních operacích navýšit až na 140 koní.

U modelů McCormick X6 byla přepracována přední náprava, respektive její odpružení. Úroveň odpružení je možné nastavit, anebo vše ponechat na automatice.

Hydraulický systém je poháněn čerpadlem o průtoku 110 l/min, z nichž 38 l/min je rezervováno pro interní funkce traktoru. Ve standardu je traktor vybaven třemi mechanicky ovládanými okruhy. Na přání pak mohou být tyto tři okruhy doplněny o další dva s elektrickým ovládáním a další možností je konfigurace pěti elektricky ovládaných hydraulických okruhů.
Plynulá převodovka vlastní výroby

Největší novinkou je plynulá převodovka, která není z výroby ZF, nýbrž kompletně z vývojového oddělení společnosti Argo Tractor. Práce s ní přináší benefity nejen v dopravě, ale i na poli. Základem jsou tři mechanické stupně vpřed a dva vzad. V mechanické části je výkon převáděn pomocí planetárních převodů a hydraulických spojek. Hydrostatická jednotka pochází od firmy Bosch a má k dispozici vlastní hydraulický olej. Nastavit lze dva okruhy, jeden (Low) pro práci na poli s plynulou změnou rychlosti jízdy od 0 do 32 km/h a druhý (High) pro transport s plynulou změnou v plném rozsahu tedy 0–40 nebo 50 km/h.

Nová kabina, vyšší úroveň komfortu

Novinkou McCormicku X6 je kabina, kterou společnost opět nikde nenakupuje, nýbrž je sama jejím tvůrcem. Do kabiny se vchází do široka otevíratelnými dveřmi zavěšenými na mohutných pantech. Kabina je prostorná s rovnou podlahou, takže pod nohama řidiči nic nepřekáží. Zvolena byla čtyřsloupková konstrukce pro co možná nejlepší výhled, který je vylepšen ještě o střešní okno. Kromě sedadla řidiče, které je pneumaticky odpružené a sedí se na něm velmi komfortně, je v kabině ještě sklopné sedadlo pro spolujezdce.*

Více v časopise Mechanizace zemědělství

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down