McHale a jeho rozdružovače

Rozdružovače jsou klíčovými pomocníky ve dvou pracovních operacích. Jednak se využívají jako nastýlací vozy k distribuci podestýlky, jednak slouží ke krmení. Rozdružovače má ve svém sortimentu i společnost HcHale, kterou v České republice zastupuje firma MANATECH CZ.
Modely dostaly označení C4 a zůstává po nich ve stájích a kravínech husté provzdušněné lože slámy nebo rovnoměrně založená siláž, senáž, seno i sláma.

Model McHale C460 by se dal nazvat vlajkovou lodí sortimentu. Je tažený a objem jeho vany činí 3,65 m3, což znamená, že se do ní vejdou dva válcové balíky o průměru až 1,2 m Jeho výhodou je robustnost, univerzálnost a snadná ovladatelnost. Uplatní se proto jak v menších, tak ve velkých provozech. McHale C460 si bude nejlépe rozumět s traktorem o výkonu od 68 koní.

Tam, kde jsou kravíny s úzkými průchody a malým manévrovacím prostorem, je lepší zvolit nesený model C430. Jeho kapacita je o něco málo menší, ale i tak dokáže zpracovat dva válcové balíky sena o průměru 1,2 m nebo jeden balík siláže či senáže. Agregovat lze s traktorem o výkonu 120 koní.

V případě, že je třeba vyššího výkonu rozdružovače, než je tomu u modelu C460, má McHale připravený stroj s označením C470 s ložnou vanou o objemu 4,65 m3. Převést a rozebrat dokáže dva válcové balíky o průměru až 1,5 m. C470 je tažený stroj, který je na přání možné vybavit tažnou ojí, díky níž je souprava obratnější a stroj dokáže projet i těsnějšími průjezdy. Od traktoru požaduje C470 výkon 68 koní. Hodí se spíše pro větší farmy, například tam, kde je kravín dále od místa sladování materiálu a je třeba zastlat nebo nakrmit bez nutnosti mnohačetných přejezdů a nakládání.

McHale C470 ale ještě není největším modelem. Tím je McHale C490 s objemem vany 6,85 m3 a délkou 3 m. Vybaven je dvěma nezávislými podlahovými dopravníky a je určen pro farmy, kde potřebují při podestýlání a krmení opravdový výkon. Naráz převeze a rozdruží 3 válcové balíky s průměrem 1,5 m a jako tažný prostředek mu poslouží traktor o výkonu pouhých 68 koní. Jeho nevýhodou je samozřejmě velká délka a horší manévrovací schopnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down