09.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Menší bratr osvědčeného typu

Horkou novinkou ve skupině diskových žacích strojů Kverneland je model 5387MT BX s pevným pracovním záběrem 8,75 m a hmotností pouze 3535 kg včetně shazovacích dopravníků. S tímto záběrem jde o „menšího bratra“ vlajkové lodi v kategorii diskových žacích strojů Kverneland, a to osvědčeného „ motýla“ 53100MT BX s nastavitelným pracovním záběrem až 10,2 metru.

„Hlavní viditelnou změnou oproti předchůdci v této kategorii strojů se záběrem okolo devíti metrů je důmyslný systém zavěšení žacích lišt QuattroLink, který je patentem značky Kverneland,“ vysvětluje Vladimír Průcha, produktový manažer společnost KVERNELAND GROUP CZECH. „Celý důmyslný systém, který umožňuje kopírovat terén s vertikálním vyosením 400 milimetrů nahoru a 300 milimetrů dolů, je ve své podstatě jednoduchý, neboť jeho vývoj byl inspirován zavěšením kol vozů formule 1. Vlastní přítlak žací lišty na pozemek lze pohodlně nastavit z kabiny traktoru s kontrolou na manometru, a tak efektivně reagovat na změnu charakteru pozemku bez toho, aniž by obsluha musela zastavit.“

Rovnoměrné spuštění na pozemek

Důmyslný systém zavěšení umožňuje zvednout stroj na souvrati tak, že světlá výška žacích lišt je 500 mm, což bohatě dostačuje pro přejezd již hotových řádků bez jejich roztažení. Dalším plusem je to, že žací jednotka se spouští rovnoměrně na pozemek, aniž by se jedna strana dotýkala země dříve než zbytek žací lišty. Obě žací sekce drží pevná ramena s centrálním zavěšením jednotlivých žací sekcí. Předností je také zcela automatická nárazová pojistka BreakBack. Při najetí na překážku se tato pojistka aktivuje a dojde k vychýlení celé lišty dozadu a nahoru. Po překonání překážky se automaticky vrátí do pracovní polohy bez nutnosti zastavení nebo couvání.

Více se o novém žacích strojů Kverneland 5387MT BX dočtete v Zemědělci č. 7.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down