07.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MERIMEX s.r.o. se účastnil veletrhu Silva regina

Ryze česká firma Merimex se sídlem v Klášterci nad Ohří funguje na trhu od roku 1994. Začínala tehdy se službami v oblasti těžby dřeva a díky zkušenostem v praxi se postupně začala zabývat dodávkami i servisem značkové techniky. Dnes prodává a poskytuje servis na lesní stroje značky John Deere, harvestorové hlavice Waratah a speciální manipulační techniku Sennebogen.

Na výstavišti v Brně byl stánek společnosti Merimex situován do pavilonu F a stroje na něm nešlo přehlédnout. Poprvé v České republice si návštěvníci mohli prohlédnout zbrusu nové průmyslové rypadlo Sennebogen 735 E. Jeho novinkou je zejména přepracovaný pohon, který kombinuje klasický dieselový motor s elektromotorem. Výhodou jsou plynulejší rozjezdy, lepší komfort pro obsluhu, lepší účinnost a úspora pohonných hmot.

Od výrobce Sonnebogen byl v expozici ještě manipulátor s teleskopickou kabinou 340G. K vidění byl též harvestor John Deeere 1170 G a samojízdný vyvážecí vůz John Deere 1210 G. Oba stroje měly k dispozici otočnou vyrovnávací kabinu, ve které má obsluha maximální pohodlí a velmi dobrý výhled. Harvestor byl vybaven kolovým podvozkem s 8 koly a k dispozici je možnost výbavy i pásovým podvozkem. Novinkou u harvestoru John Deere 1170 G je nová verze systému Intelligent Boom Control (IBC 3.0), který umožňuje zavedení dalších chytrých funkcí, které usnadní práci operátora a zvýší produktivitu.

Sortiment harvestorových hlavic zastupoval například model H425 nebo H423. Jedná se o osvědčený koncept čtyřmotorových hlavic s efektivním hydraulickým systémem a možností adaptace pro různé řídící systémy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down