09.02.2016 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mistr příkrých svahů

Příkré svahy a nerovný terén, to jsou podmínky, které firma Pöttinger jako dlouholetý výrobce samosběracích návěsů dobře zná již po desetiletí. Aktuální novinka v sortimentu, návěsy BOSS Alpin 211, 251 a 291, jsou pro tyto podmínky přímo konstruovány: mají malou energetickou náročnost, velkou svahovou dostupnost a zároveň i tradiční výkonnost, která začíná již vysokou rychlostí plnění.

Nové modely nahrazují stroje řady BOSS LT. Kromě nového designu se návěsy BOSS Alpin mohou pochlubit ještě výkyvným sběračem s dráhou výkyvu 150 mm a hydraulickou zadní stěnou. Na přání mohou být vybaveny výkyvnou ojí s automatickým ovládáním. Systém Autotast permanentně snímá postavení sběrače na obou stranách vůči povrchu pozemku a na základě toho řídí optimální a konstantní velikost prostoru pro průchod hmoty do ložného prostoru vozu mezi sběračem a vkládacím ústrojím.

Tím systém zaručuje precizní kopírování terénu u sběrače, který tak provádí bezezbytkový sběr píce bez jejího znečišťování. Tato vlastnost je obzvláště důležitá na nerovném, hrbolatém a obtížném povrchu podhorských oblastí. Díky stálé regulaci pracovní výšky je sběrač ochráněn před poškozením, a zároveň produkuje rovnoměrný proud hmoty pro vkládací ústrojí. Zároveň i řidič musí vynakládat v průběhu práce méně pozornosti.

Systém Autotast umí pracovat při rychlostech do 8 km/h a je k dispozici na přání i pro návěsy řady Euroboss.

Firma Pöttinger přepracovala také ovládací koncept vozů BOSS Alpin: stejně jako větší modely návěsů mohou být tyto stroje vybaveny moderním ovládacím konceptem Select a Direct Control. Standardně jsou ovládány pomocí řídicích přístrojů hydrauliky traktoru.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down