20.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mít vlastní motory se vyplácí

John Deere je také výrobcem lesní techniky. Oproti ostatním výrobcům má výhodu spočívající v tom, že disponuje vlastní motorárnou. Úzká spolupráce mezi vývojem lesní techniky a vývojem vlastních motorů nabízí vynikající příležitost k optimalizaci motoru tak, aby v lesních strojích odváděl tu nejlepší práci.

Divize, vyrábějící motory, má označení John Deere Power Systems (DPS). S továrnami v Evropě (Francie Saran) i v USA vyrábí tato divize motory pro více než 700 výrobců strojů na celém světě, kteří produkují lodě, zemědělské a lesní stroje, kompresory, generátory, čerpadla pro zavlažovací systémy i vozidla s pohonem na zemní plyn. Od roku 1949 John Deere již navrhl a vyrobil více než pět milionů dieselových motorů různých výkonů i emisních stupňů.

A právě lesní stroje patří k technice, která klade na produkci výkonu ty nejvyšší požadavky. Změny zatížení následují velmi rychle. Přitom motor musí spolupracovat s četnými jinými systémy a komponenty, jako je pohon pojezdu, hydraulický jeřáb a harvestorová kácecí hlavice. Spolupráce mezi John Deere Forestry a John Deere Power Systems začíná u stanovení požadavků na motory – například co se týká nejlepšího výkonu a úspory paliva v celém rozsahu otáček.

„Nároky na lesní stroj jsou opravdu vysoké. Naši inženýři musí docílit nejlepší úspory paliva bez kompromisů v oblasti výkonu. Díky úzké spolupráci máme lepší znalosti o tom, jak motory pracují. Na základě těchto znalostí jsme vyvinuli strategii kalibrace, která je u lesní techniky jedinečná. Mezitím je aplikována již u všech motorů John Deere, určených pro lesní techniku – se zdvihovým  objemem od 4,5 až po 9 l, se čtyřmi i šesti válci.  Kromě toho jsme zdokonalili naše metody pro testování výstupního výkonu motoru, které nyní využíváme i u dalších kalibrací,“ vysvětluje nové postupy člen týmu měření výkonu a kalibrací Stefanie Dieringer.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down