Modely C4 nakrmí i podestelou

Začátek podnikání dnes světoznámé irské společnosti McHale je spjat se svinovacími lisy a baličkami. Za dobu své existence firma významně rozšířila portfolio vyráběných strojů, ovšem zaměření na pícninářskou techniku zůstalo. V nabídce jsou tak i čtyři modely rozdružovačů balíků řady C4. Nejoblíbenějším modelem je tažený stroj C460, ale v sortimentu jsou i modely C470 a C490 s navýšenou kapacitou, a dokonce i nesený model C 430, který se hodí všude tam, kde je třeba řešit omezený prostor. Stejně jako jiné stroje HcHale i rozdružovače McHale C4 v České republice zastupuje společnost MANATECH CZ.

Všechny rozdružovače McHale C4 se vyznačují dvourychlostní převodovkou, která propůjčuje strojům všestrannost a dovoluje jim rozdružit balík slisovaný z různých materiálů. Kapacita se liší podle modelu, ale u všech je materiál dopravován třístupňovým komínem do vzdálenosti až 18 m. Koncovku komínu lze snadno ovládat joystickem a je nastavitelná v úhlu 300°.

Řada má čtyři modely

Rozdružovače jsou klíčovými pomocníky ve dvou pracovních operacích. Jednak se využívají jako nastýlací vozy k distribuci podestýlky, jednak slouží ke krmení. Co se podestýlky týká, po práci modelů C4 zůstává ve stájích a kravínech husté provzdušněné lože slámy. V případě krmení zakládají rovnoměrně jakýkoliv materiál siláž, senáž, seno i slámu.

Princip je u všech modelů stejný. Balík nebo balíky jsou uloženy v nakládací vaně, která je dole užší a směrem nahoru se rozšiřuje. Tento konstrukční prvek zabezpečuje to, že balík je položen nízko, a proto nebrání výhledu z tažného prostředku. Dále usnadňuje otáčení balíku a volný pohyb uvolněného materiálu uvnitř stroje. Rozdružený materiál propadává na pohyblivé dno a je snadno vnášen do metacího ústrojí a dopravován na místo určení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down