24.10.2017 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní dopravní technika v obležení

Ačkoli velbloudi jsou pro naši zemi exotická zvířata, tak o strojích s logem velblouda to neplatí. Dopravní technika firmy Wielton se v našich podmínkách etablovala velice dobře. Za pouhých pár let našly návěsy a přívěsy v charakteristickém žlutočerném lakování cestu na farmy všech velikostí. Bez problémů zvládají intenzivní provoz a velké zatěžování, kterému dopravní technika u nás podléhá.

Málokterý praktik dokáže odhadnout, jak bude fungovat dopravní technika v tvrdých podmínkách při zběžném pohledu na stroj. Místo toho vezme svůj silný traktor, kterých je již v ČR mnoho, návěs naloží až po okraj a takto pracuje dlouhé týdny či měsíce. Koleje a jiné nerovnosti, boční svahy, kopcovitá krajina s velkými nároky na brzdový systém, složité manévrování na farmě – takové podmínky musí dopravní technika zvládat denně. U strojů od polského výrobce Wielton to není problém, ukázaly se jako zcela spolehlivé. Je to důkazem jednak jejich konstrukční vyzrálosti, ale také důkladného prověření prototypů před uvedením na trh.

Neméně důležitou vlastností je také výbava, která rozhoduje o flexibilitě využití dopravní techniky. Návěsy a přívěsy značky Wielton mohou být vybaveny tak, aby jejich využití v průběhu roku bylo co nejširší. Vhodným příkladem je třístranně sklopný traktorový návěs PRC-2/W14D s vratovým systémem otevírání bočnic. Kromě možné dopravy sypkých materiálů lze do ložné plochy nakládat i například klasické palety nebo dřevěné či plastové ohradové palety. Jakmile ale skončí například sezóna sázení brambor, lze v letním období s přívěsem i odvážet obilniny či dokonce i řepku od mlátiček, protože korba je zcela řepkotěsná.

Více informací v časopise Zemědělec v regionu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down