Moderní polní traktor

Na veletrhu Techagro nechyběl ve společné expozici firem PEKAAS Praha a LUKROM nový traktor JCB Fastrac 8330 o jmenovitém výkonu 250 kW/335 koní. Jeho pohon zajišťuje šestiválcový, kapalinou chlazený motor Sisu o objemu 8,4 l splňující emisní normu Tier IV za pomoci technologie SCR a plynulá převodovka. Je určen především pro polní práce.

Tento stroj osazený kotoučovými vzduchovými brzdami na všech kolech, systémem ABS a celorámovou konstrukcí může jet rychlostí až 65 km/h. V současné době moderních technologií nezůstává ani JCB Fastrac 8330 pozadu, lze ho vybavit ISOBUS zásuvkou, autopilotem s navigací od firmy Trimble či LED pracovním osvětlením. Pohodlí řidiči poskytuje po celý den klimatizovaná, prostorná, centrálně umístěná kabina známá již z řady 4000.

JCB Fastrac 8330 může být oproti ostatním traktorům Fastrac vybaven zadními koly širokými až 900 mm, což z něj dělá při doplnění závaží za kabinu 1500 kg a závaží vpředu do tříbodového závěsu až 900 kg polní tahač, který zvládne na poli jakoukoliv těžkou práci. O pevný kontakt pneumatik s podložkou se starají odpružené obě nápravy. Přední náprava je odpružená mechanicky pomocí vinuté pružiny s centrálně umístěným tlumičem, zadní náprava je odpružená hydropneumaticky s možností samonivelace – vyrovnávání. I při zvedání těžkých břemen v zadním tříbodovém závěsu má traktor stálý kontakt předních kol s podložkou, a proto není zapotřebí do čelního tříbodového závěsu dávat více než 900 kg těžké závaží.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *