Moderní řešení pro čerpání a aplikaci hnojiv

Firma Vogelsang je prestižní dodavatel komponent pro zemědělskou aplikační techniku. Do její kompetence patří oblast čerpání, řezací technika, aplikace hnojiv a mobilní zavlažování. V zemědělském sektoru je čerpání různých kapalných materiálů významnou součástí běžné praxe, zvláště po nástupu bioplynových stanic. Firma Vogelsang na poptávku po výkonných a provozně spolehlivých systémech zareagovala a svá nejnovější řešení vystavovala v průběhu veletrhu Techagro na volné ploše A.

Na přehledně uspořádaném stánku byly k vidění nejvýznamnější komponenty, které využívají renomovaní světoví výrobci techniky pro aplikaci kejdy. Pro optimální a rovnoměrné rozdělení kejdy v celém pracovním záběru aplikátoru slouží rozdělovače. Ty se vyrábí v různých velikostech a s průměrem až do jednoho metru. Jejich spolehlivá činnost je podmínkou fungování aplikátorů včetně verzí pro podpovrchovou aplikaci kejdy.

Rozdělovače Vogelsang provádí zároveň řezání příměsí v kejdě i její přesné rozdělování. V závislosti na požadavcích a způsobu využití dodává firma Vogelsang svůj přesný rozdělovač ve třech provedeních.

Pro horizontální rozdělování kejdy slouží DosiMat LVX, který bez problémů zvládá i velké objemy kejdy, směřované do hadicových vývodů. Je běžnou součástí hadicových aplikátorů v podobě centrální rozdělovací hlavy ve středu zařízení.

Rozdělovač DosiMat anebo ExaCut tvoří také nedílnou součást soupravy SynCult, s níž lze vybavit řadu talířového nářadí na zpracování půdy a proměnit je tak v podpovrchový aplikátor hnojiva. Nově je to možné i u stroje Softer výrobce Farmet.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 5/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *