03.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní secí stroj se představil při práci

V průběhu školení dealerů BEDNAR nechyběly ani prezentace pneumatických secích strojů této značky. Ty jsou aktuálně vyráběny se záběry 3 až 12 metrů. Při praktické ukázce se předvedl secí stroj Omega OO 6000 FL, vybavený systémem přihnojování.

Secí stroje Omega OO_FL jsou vyráběny se záběry od 4 do 9 metrů a disponují předřazenou sekcí pro přípravu půdy. Mohou zakládat porosty jak po orbě, tak v bezorebném systému na mělce nakypřené půdě. Mají také mnoho různých možností výbavy na přání, takže zájemce si může nechat secí stroj BEDNAR vyrobit vybavený podle svých individuálních požadavků.

To platí již o prvních pracovních sekcích. Prezentovaný secí stroj disponoval předním páskovým smykem a pneumatikovým pěchem. Tato unikátní kombinace nářadí dokáže zajistit urovnání a zároveň rovnoměrné utužení půdy. Agresivitu páskového smyku je možné nastavovat z kabiny traktoru pomocí hydrauliky.

Prezentovaný secí stroj disponoval děleným zásobníkem s možností uložení osiva i hnojiva, nebo dvou druhů osiva. Hnojivo je možné ukládat do půdy sekcí dvoukotoučových botek před pěchovacím válcem. Ale tyto botky mohou do půdy ukládat také osivo, například velkozrnné luskoviny do větší hloubky. Jemnější osivo, například jetelovin, mohou do menší hloubky ukládat secí botky.

Pneumatikový pěch, po kterém secí stroj při práci na poli pojíždí, má offsetové uspořádání. Díky zlepšení průchodnosti posklizňových zbytků i půdy je secí stroj méně náročný na tahovou sílu. Každá pneumatika je široká dost na to, aby formovala seťové lůžko pro trojici secích botek.

Prezentovaný secí stroj mohl vézt až tři druhy různých osiv, díky integrovanému secímu stroji Alfa 400.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down