27.12.2022 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní sklízeče salátu od italského výrobce

Velký prostor byl na mezinárodním veletrhu EIMA 2022 v Bologni věnován technice na pěstování zeleniny. Své stroje vystavovala též italská firma Hortech. Sklízeč baby salátů Slide je montován na čtyřech hnaných kolech. Optimálně umí pracovat i ve sklenících či na polích za mokra, což je díky závlahám v zeleninách běžná situace.

Různé příslušenství lze na sklízeč doplnit, takže lze saláty přímo na poli ukládat do přepravek anebo pomocí pásového dopravníku do vedle jedoucího návěsu. Elektro-hydraulické senzory kontrolují výšku řezu pro perfektní sklizeň s požadovanou rychlostí. K pohonu slouží motor Kubota o výkonu 24,8 k.

Plně elektrický sklízeč salátů je Hortech Slide Valeriana Eco Trax. Dobře bude pracovat ve sklenících či na menších pozemcích. Jeho konstrukce je robustní a zároveň kompaktní. Bateriový systém s napětím 82 Voltů dovoluje pracovat až 16 hodin. Díky asynchronním motorům je prakticky bezúdržbový. Každé zahájení provozu sklízeče je řízeno počítačem.

Italská firma Hortech vyrábí i stroje pro sázení salátů. Nový model TRE 144 je postaven na podvozku se čtyřmi gumovými koly a je vybaven poloautomatickým systémem dopravy sazenic. Minimální rozteč řádků činí 18 cm a hmotnost stroje je 900 kg. Požadovaný výkon traktoru je 70 koňských sil, s nímž lze zvládnout zasázet 5000, resp. 6000 sazenic za hodinu s každým elementem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down