05.01.2021 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní stroje pro údržbu krajiny

Pro zpracování ploch s nežádoucí vegetací se dostávají do obliby samojízdné motorové stroje s dálkovým ovládáním. Takové moderně koncipované stroje vyrábí i italská společnost Orsi. Kill-Cut 33 a Kill-Cut 40 jsou víceúčelové dálkově ovládané stroje, navržené a vyrobené pro práci s maximální bezpečností v oblastech s obtížnou přístupností a na nerovném terénu. Dálkové ovládání má dosah až 155 metrů, aby byla obsluha v naprostém bezpečí. Stroje jsou vybaveny vznětovým motorem o výkonu 33 a 40 k, který umožňuje připojení různých zařízení, včetně mulčovače trávy a lesů.

Naopak pro běžnou údržbu travních porostů v okolí vodních toků, cest a v parcích nabízí firma Orsi bočně nesené mulčovače. Jejich výrobou se zabývá již od roku 1982, kdy Stefano Orsi vynalezl a patentoval boční mulčovač v paralelogramovém zavěšení. Od té doby se na výrobu mulčovačů specializuje. Má ve svém sortimentu také mulčovače na kukuřici, na vinice a mulčovače lesní.

Při výrobě mulčovačů využívá firma Orsi kvalitní materiály, jako je ocel Hardox. Základní řada mulčovačů Energy 105 je určena k údržbě okolí silnic a cest, příkopů, náspů a dalších zelených ploch. Závěs a způsob pohonu umožňují práci též ve svislé poloze při prořezávání živých plotů. Dalším produktem jsou mulčovače s velkým dosahem, jako například Primatist Plus GS 165. Ještě větší dosah pak nabízejí mulčovače na příkopových ramenech, jež Orsi také nabízí v mnoha variantách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down