08.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní technika pro zemědělství i lesní práce

Příznivci akciové společnosti Agrozet České Budějovice si na veletrhu Techagro přišli na své. V pavilonu V byly vystaveny závěsné stroje Pöttinger, pneumatické secí stroje APV a teleskopické manipulátory Dieci, zatímco na volné ploše velký kombinovaný návěs Pöttinger a samostatná expozice lesní techniky.

Zákazníkům z oblasti rodinných podniků a malých farem nabízí firma Pöttinger nově pneumatický secí stroj Terrasem 3002 ADD, který dovoluje nejen klasické úzkořádkové setí, ale po drobných úpravách také výsev širokořádkových plodin i s ukládáním hnojiva pod patu. Stroj by vystaven v expozici a obdržel cenu časopisu Farmář vydavatelství Profi Press.

U nás jsou velmi oblíbené pneumatické secí stroje Terrasem ve všech záběrech, tj. od 3 m s pevným rámem až po největší modely s hydraulickým skládáním a šířkou záběru 9 m. Terrasem C6 fertilizer byl největším vystaveným secím strojem; disponuje děleným centrálním zásobníkem pro uložení osiva i hnojiva. Ukládání hnojiva do půdy probíhá prostřednictvím sekce secích botek před pěchovacím opěrným válcem.

S novinkami v oblasti zpracování půdy si firma Pöttinger rozšiřuje možnosti využití a kombinovatelnost těchto strojů. Model Synkro 3020 se záběrem 3 m představil zcela novou řadu dvouřadých kypřičů se zesíleným rámem, velkou světlou výškou, novým pružinovým jištěním proti přetížení i uchycením slupic.

Se shodným pracovním záběrem se představil nový koncept Multiline: řešení, kdy je možné spojit krátké talířové brány Terradisc 3001 do soupravy s mechanickým secím strojem Vitasem. Sloučení operací přináší výhodu v urychlení prací a snížení nákladů na výrobu. V případě potřeby lze oba stroje využívat samostatně.

Firma Pöttinger také rozšiřuje nabídku nářadí, s nímž mohou být agregovány nástavbové secí stroje Vitasem nebo Aerosem. Kromě rotačních bran Lion to je i nová krátká kombinace Fox. Má kompaktní rozměry a uplatní se na lehkých a středních půdách s menším množstvím posklizňových zbytků. Vystavené provedení Fox 300 D je osazeno dvěma řadami talířů, ale možná je i varianta s radličkami.

Ucelený sortiment žacích strojů firmy Pöttinger doplnila nová kombinace NovaCat S12. Do zcela nových horizontů se vydala firma Pöttinger uvedením tažených obracečů s vlastním podvozkem. Vystavený největší model HIT 12.14 T má dvanáct rotorů a pracovní záběr 13,2 m. Promyšlený způsob skládání umožňuje dosáhnout přepravní šířky do 3 m. Shodnou konstrukci má model HIT 10.11 T s pracovním záběrem 11 m.

Novinkou v oblasti teleskopických manipulátorů jsou kloubové nakladače Dieci. Jsou nabízeny ve třech provedeních – s motorem o výkonu 40, 50 a 60 k.

Zajímavá byla též prezentace techniky pro lesní práce a komunální sektor na volné ploše. Především to platí o traktoru John Deere 6090 MC s kompletní lesní nástavbou. Traktory John Deere šestitisícové řady z továrny v Mannheimu byly a jsou lesníky velmi oblíbené, protože mají robustní rámovou konstrukci, jsou obratné, pohodlné a přitom vysoce výkonné. Mají rovněž enormně vysokou svahovou dostupnost. Motory John Deere PowerTech PWX vykazují nízkou spotřebu paliva a bezproblémové startování za nízkých teplot v zimním období.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down