05.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní technologie se představily v Dyníně

Ačkoli změna počasí přinesla prudké srážky, tak na letišti v Dyníně spadlo vody tak akorát, aby se mohly předvést nejnovější traktory Deutz-Fahr spolu s technikou Horsch. A to jak s postřikovači, tak i při zpracování půdy a setí či mechanické kultivaci.

Na travnaté ploše se předvedly postřikovače Horsch Leeb, od neseného přes tažené až po samojízdné modely. S travnatou plochou letiště přímo souvisejí pozemky Zemědělského podniku Dynín, kde mohly proběhnout i praktické ukázky techniky pro zpracování půdy a setí.

Jako první se rozjel radličkový kypřič Horsch Finer 6 SL. Jde o nesenou verzi v záběru šesti metrů. Základem úspěchu kypřiče jsou rovná pole, na nichž dokáže celoplošným podříznutím půdy do malé hloubky zničit vzešlý výdrol po první podmítce, likvidovat plevele či také narušovat půdní škraloup. Šípové radličky se vzájemně překrývají. Z nakypřené půdy pak vytáhne na povrch plevel zavlačovač se dvěma řadami silných prutů. Agresivitu práce zavlačovače si lze nastavovat. Představený stroj neměl opěrný válec, protože ten by plevelné rostliny zpět přitlačoval do půdy. Nicméně Finer SL válcem vybaven být může, je pak umístěn před zavlačovačem. Aby šípové radličky pracovaly v celém záběru ve stejné hloubce, je Finer SL vybaven vpředu i vzadu opěrnými koly.

Více informací v týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down