Moderní technologie v kompaktním balení

Nejmladší skupinou strojů v širokém sortimentu firmy LEMKEN jsou postřikovače. Důraz na inovace potvrzuje zisk řady významných mezinárodních ocenění. Značného uznání mezi odborníky, ale i ze strany zemědělské praxe se těší tažené postřikovače nové generace s označením Vega. Tyto stroje jsou novinkou letošního roku a oslovují zákazníky nejen v Německu, ale tradičně i na exportních trzích, k nimž patří také Česká republika.

Jakmile se LEMKEN Vega někde objeví, ať s jakoukoli velikostí nádrže, okamžitě upoutá pozornost svým nadčasovým designem. Nádrž může mít objem 3000, 4000 nebo 5000 litrů. Vždy jde jenom o to, jak vysoko nad koly postřikovače bude nádrž přesahovat, zatímco její spodní část je pro všechny velikosti shodná. Je šikovně vytvarovaná tak, aby zasahovala až do oblasti mezi koly, čímž je zajištěno nízko uložené těžiště. Tento konstrukční trik je umožněn tím, že náprava není řízená, a rám je integrován v nádrži. Vega je tedy ve všech provedeních velice stabilní stroj se značnou svahovou dostupností.

Postřikovače Vega zároveň vynikají svými jízdními vlastnostmi. Pro spolehlivé sledování stopy traktoru při otáčení na souvratích a na pozemcích s nerovným okrajem nabízí LEMKEN na přání systém hydraulického řízení oje. Zvláště u strojů s velkým objemem nádrže nebo při práci v řádkových kulturách ocení každý uživatel hydraulické odpružení oje, nabízené na přání. Také náprava může být na požádání vybavena odpružením, tentokrát ovšem pneumatickým. Vyšší komfort jízdy přijde vhod i při delších přejezdech.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 12/2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *