21.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní vozidla s výkonnými a úspornými motory

Téměř před třinácti lety začala zcela nová kapitola v historii automobilky Tatra – byla na trh uvedena vozidla řady Phoenix. Modelová řada Tatra Phoenix využívá moderní, výkonné a úsporné motory Paccar MX. Podle legislativních požadavků jsou vozidla dodávána s motory v emisních specifikacích  Euro 5 a Euro 6.

S vozidly Tatra Phoenix se změnil nejenom design, ale je i širší výběr převodovek. S výkonnými a úspornými motory Paccar dobře spolupracují převodovky renomovaných značek ZF a Allison. Manuální převodovky společnosti ZF jsou zastoupeny řadou EcoSplit - pro řadu vozidel Tatra Phoenix výhradně 16stupňovými. Pro všechny, kdo dávají přednost jednoduššímu ovládání vozidla, je k dispozici 16stupňová automatizovaná převodovka AsTronic, která je vhodná do všech provozů, kde dochází ke střídání řidičů za volantem vozidla. Pomáhá snižovat např. spotřebu paliva a chrání spojku i samotný motor před poškozením vlivem chyb řidičů. Zákazníci, kteří vyžadují nepřerušený přenos točivého momentu do celého hnacího traktu, mohou využít 6- a 7stupňových automatických převodovek Allison, u kterých je klasická spojka nahrazena hydrodynamickým měničem.

Kabina modelu Tatra Phoenix, dodávaná automobilkou DAF Trucks, poskytuje dostatek prostoru, pohodlí i bezpečnost. Pracoviště řidiče je pohodlné jak díky komfortním sedadlům, tak díky celkovému uspořádání ovládacích prvků.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down