Modernizace oblíbených přesných secích strojů

Jedním z rozšířených strojů značky Amazone v ČR jsou přesné secí stroje ED. Slouží nejenom v klasických zemědělských podnicích se živočišnou výrobou, ale též na celé řadě rodinných farem. Pro rok 2015 přistoupil výrobce k jejich modernizaci a uvádí na trh novou třetí generaci řady ED.

Podtlakový systém jednocení zůstal zachovaný, další oblasti prošly inovací – od pohonu jednoticích kotoučů a dávkování hnojiva přes elektroniku až po design. Nová řada zahrnuje pět typů se čtyřmi až dvanácti výsevními jednotkami. Jednodušší verze ED Special disponuje doposud osvědčeným mechanickým pohonem jednocení i dávkovacího ústrojí pro hnojivo.

U profesionální varianty, řady ED Super, jsou jednoticí kotouče nově poháněny hydraulicky a dávkovací ústrojí pro hnojivo pomocí elektromotoru. Tím se výrazně zjednodušuje jejich nastavení a regulace. Secí stroje Amazone řady ED mohou vysévat kromě kukuřice i další plodiny, jako je slunečnice, cukrová řepa, hrách, bob či řepka.

Výsevní jednotka Contour je rozšířena o další výbavu, jako je druhé vodicí kolečko či přítlačné utužovací kolečko a změn doznal i zásobník osiva.

Jako novinku představila firma Amazone komfortní možnost změny dávky hnojiva za jízdy. Ta je umožněna díky instalaci elektrického pohonu dávkovacího ústrojí. A rozšířeny byly také možnosti ovládání secího stroje včetně nové varianty pomocí ISO-Bus.

Amazone vychází vstříc různorodým požadavkům zákazníků na hydraulickou výbavu, kterou nabízí ve třech odlišných úrovních: standardní, komfortní a profi. Rozšířená nabídka dalšího příslušenství dovoluje vybavit stroj podle individuálních požadavků a potřeb.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *