30.07.2014 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modernizované axiální sklízecí mlátičky a další novinky

Firma Case IH prezentovala na Polních dnech 2014 novinky pro následující sezónu. Překvapivé bylo vidět, o jaký kus cesty se inovace posunuly dopředu. Tentokrát se akce konala v severní části Francie. Představily se sklízecí mlátičky v nové podobě, nové teleskopické manipulátory a ze závěsné techniky přepracovaný sortiment lisů Case IH. Novinky jsou také v oblasti precizního zemědělství AFS.

Firma Case IH u svých sklízecích mlátiček využívá technologie výmlatu a odstředivé separace pomocí jediného axiálního rotoru. U nových modelů mlátiček Case IH 7240/8240/9240 přichází s celou řadou prvků, které sklizeň činí ještě produktivnější. Výkon a účinnost začíná již u motorů, kterými jsou u mlátičky AF 7240 nový Cursor 11 a u největšího modelu AF 9240 pak nový motor Cursor 16. Tento motor má s výjimkou výšky shodné rozměry, jako doposud využívaný motor Cursor 13, v mlátičce AF 9240 je ale naladěn na výkon až 637 k.

Základem nového designu rotoru je osvědčená koncepce ST, neboli Small Tube Rotor. Koncept šikmého dopravníku a rotoru byl upraven pro ještě lepší práci v podmínkách evropského zemědělství.  Zároveň se zvedla výkonnost a snížila úroveň ztrát zrna. Zásobník zrna má zvětšený objem, což spolu s osvědčeným konceptem rychlého vysýpání zrna přispívá ke snížení podílu neproduktivního času, stráveného překládáním sklizeného zrna na odvozní prostředky.

Pro optimální využití výkonu mlátiček vyvinul Case IH žací ústrojí VariCut nové generace. Patří sem i flexibilní ústrojí "Terra-flex", sběrací ústrojí pro speciální plodiny či pícniny a víceřadé kukuřičné a slunečnicové adaptéry. Nová výbava umožňuje mlátičky Axial Flow nasadit i v technologiích CTF (Controlled Trafic Farming). V oblasti podvozku mohou být mlátičky vybaveny pneumatikami Michelin nebo Mitas s vysokou nosností a s velkou styčnou plochou.

Pro mlátičky AF 7240, 8240 a 9240 jsou k dispozici nové pásové podvozky s odpružením. Není to to samé, jako podvozky u traktorů Quadtrac. Mají nikoli tři, ale čtyři vodicí kladky a integrované odpružení. Podle prvních zkušeností lze s mlátičkou pohodlně přejíždět i přes velké nerovnosti a hluboké koleje na pozemcích. Zároveň má tento podvozek vysokou nosnost při sníženém tlaku na půdu.

Novinkou jsou také sklízecí mlátičky Case IH 5140 / 6140 / 7140 se zvýšeným výkonem motoru (až na 449 k u modelu 7140). Motory splňují limity emisní normy Stupeň 4.  

S ohledem na rostoucí zájem praxe o služby telematiky uvádí Case IH  na trh novou verzi s názvem AFS Connect 2.0. Tento systém zjišťuje, zpracovává a přenáší data o strojích Case IH a umožňuje tak jejich kontrolu na dálku. Dovoluje také efektivněji organizovat činnost flotil strojů. Data jsou pomocí internetu přenášena na počítače uživatelů.

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č. 9/2014.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down