Modrá kvalita přichází ze Švédska

Během naší návštěvy švédského výrobního závodu Överum, kdy jsme pátrali po tom, zda se budou stejnojmenné tmavomodré pluhy dovážet do České republiky i poté, kdy společnost Kongskilde a s ní i švédská značka přešla pod křídla nadnárodního koncernu CNH, jsme si továrnu prohlédli. Přesvědčili jsme se, že za tmavomodrou kvalitou stojí nejen švédská ocel, ale i vysoce sofistikovaná výroba s využitím nejmodernějších robotů, přesné postupy a odborně zdatní pracovníci.

Na vývoj a konstrukci navazuje moderní výroba s řadou robotických pracovišť včetně speciálních robotů, které připravují komponenty. V moderním závodě je vidět řada elektronicky řízených a programovatelných obráběcích strojů, které spojují mnoho pracovních operací v jednu. Díky tomu se u pluhů Överum dosahuje mimořádné kvality a stoprocentní spolehlivosti. A stejně tak u náhradních či opotřebitelných dílů, které se dostávají až k uživatelům v horizontu jednoho či dvou dnů.

Díky robotům se výrazně zvyšuje i produktivita výroby, přibližně 120 manuálních pracovníků vyrobí každý rok na tisíc pluhů Överum, Kongskilde a Agrolux. Na český trh bude i nadále dovážet švédské pluhy Överum společnost PEKASS.*

 Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 34

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *