13.11.2023 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modrý strip-till na Dnu Zemědělce

Společnost P & L, spol. s r.o., předvedla na Dnu Zemědělce v Kameni hned dva stroje. Jedním z nich byl vlastní klasický stroj pro technologii strip-till Eco Tiller 600 s velice příznivým agronomickým efektem.

Na jeho vývoji se podílela řada českých vědeckých a odborných pracovišť, a také proto dokonale vyhovuje podmínkám českého zemědělství.

Zpracování půdy

Jeho prodloužená pracovní jednotka je konstruovaná do všech půdních podmínek s velkým množstvím rostlinných zbytků především po kukuřici na zrno či do silně zapojených porostů meziplodin. Dvě hydraulické pístnice zajišťují přítlak podle konkrétních půdních podmínek, ochranu proti přetížení a skládání do přepravní či pracovní polohy (3 m). Na masivním rámu, jsou uchyceny pracovní orgány, které vpředu tvoří dva páry prstových čisticích kol (jako jediný výrobce) k odstranění rostlinných zbytků ze zpracovaného pásu. Eco Tiller tak spolehlivě pracuje i po sklizni kukuřice na zrno.

První pár se nachází před dvěma opěrným koly s řezacím prstencem a centrálním krojidlem o průměru 570 mm, druhý pár čisticích kol je pak za touto sestavou. Dalším pracovním orgánem je mohutná slupice s dlátem, u níž lze snadno nastavit pracovní hloubku až 30 cm, a konkávní tvarovací disky o průměru 430 mm pro modulaci finálního profilu zpracovaného pásu půdy. Jejich alternativou jsou hladké nebo vykrajované disky či zvlněné koltry. Poslední pracovním orgánem je „V“ kolo vytvářející strukturu půdy.

Aplikace hnojiv

Součástí pracovní jednotky jsou tři vedení pro aplikaci různých typů minerálních hnojiv, a to v kapalné i granulované formě, či digestátu nebo kejdy současně do různých pracovních hloubek. Eco Tiller se dodává v záběrech šest, osm a dvanáct řádků s roztečí jednotek 45, 70 a 75 cm. Jde o jednoduchý, provozně spolehlivý stroj s velkou průchodností a snadnou obsluhou i nastavením, který lze také využít k plečkování.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down