11.09.2023 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modulární secí kombinace

Na letošním agrosalónu Země živitelka přihlásila společnost P & L, spol. s r. o., do soutěže o Zlatý klas kombinovaný secí stroj Mzuri Pro-TIL 4Tx. I když v soutěži neuspěl, zaslouží si velkou pozornost zemědělců. Jde o modulární stroj, který přináší široké možnosti pásového zpracování půdy, setí různých plodin včetně aplikace hnojiv (do půdy), popřípadě mikrogranulátů, a to vše během jednoho přejezdu.

Secí kombinace může být vybavena až čtyřmi zásobníky o celkovém objemu 5600 litrů, které mají samostatné dávkovací ústrojí. Technika Mzuri je především určena pro setí v technologii no-till a min-till. Je dále vhodná pro regenerativní zemědělství, setí směsných kultur (tržní a pomocné plodiny), a to včetně aplikace minerálních hnojiv do půdy.

Technické a technologické přednosti:
• Hydraulicky chráněné pracovní nástroje (strip till) a secí botky.
• Nastavitelné dávkování osiva a hnojiva.
• Jedno a dvouřádkové secí botky pro různé druhy semen.
• Snímače průtoku semen a hnojiv.
• Počítačový řídicí systém RDS Artemis vybavený ISOBUS.

Možnosti použití
1. Klasické setí: aplikace hnojiva z první komory secího stroje a výsev plodin z druhé komory v poměru 40/60 % objemu zásobníku.
2. Aplikace jednoho druhu hnojiva z obou hlavních komor zásobníku a výsev: například řepky, z jednoho z přídavných zásobníků.
3. Aplikace čtyř produktů najednou: dva druhy hnojiva, výsev například řepky a aplikace mikrohnojiva.
4. Aplikace pěti produktů současně: (je potřebná další sekce XZACT); čtyři druhy hnojiv a například výsev kukuřice přesně do řádků ze samostatných zásobníků pro každou botku.
5. Výsev směsných kultur: například ječmen setý současně s hrachem. Z první komory se aplikuje hnojivo, z druhé se vysévá ječmen a ze třetí kombinované komory se vysévá hrách.
6. Střídavý výsev dvou druhů plodin se dvěma druhy hnojiv: stroj lze nakonfigurovat tak, aby každá druhá secí botka aplikovala jiné hnojivo. A to samé platí i pro výsev obilnin. Směs hnojiv a osiv se aplikuje v rámci jednoho přejezdu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down