Mulčovač se stranovým posuvem

– V expozici firmy Agrostroj Pelhřimov byly předvedeny dvě základní novinky. První reprezentoval mulčovač Maxio UNI 280 se stranovým posuvem. Tento nový stroj je o záběru 2,8 metru, reprezentuje mulčovače s hozintální osou rotace a z pohledu konstrukce je určen jak do čelního, tak do zadního závěsu traktoru. Kromě stranového, hydraulicky ovládaného posuvu je použit robustní mulčovací rotor a výškově stavitelný přítlačný válec. Převodová skříň je navíc vybavena volnoběžnou spojkou. Stroj bude v sériové výrobě od podzimu tohoto roku.

Druhou novinkou byl systém výměnných nástaveb RA 100 (doposud byl v nabídce pouze u nejvýkonnějšího rozmetadla RA 140). Výměnné nástavby zahrnují rozmetadlo a dále sklápěč, který se vyrábí ve spolupráci s firmou ZDT Nové Veselí. V přípravě je také cisterna, opět od domácího výrobce – firmy Agrostav Velká Bíteš.
Firma Agrostroj Pelhřimov je tradičním výrobcem žacích strojů, které se stále na našem trhu velmi dobře podávají, především ve dvoububnové verzi ZTR 165. Jde o spolehlivé, jednoduché i cenově příznivé stroje, které využijí jak soukromníci s malými výměrami, tak větší zemědělské podniky, u nichž se tato bubnovka využívá k obsekání souvratí, kde hrozí i největší riziko neočekávaných překážek a eventuálního poškození stroje. Uprostřed pozemku, na velkých plochách pracuje výkonnější stroj s větším záběrem. Zájem je i o diskové verze o větších záběrech, které se nabízejí do zadního i čelního závěsu traktoru. A dobré prodeje zaznamenávají i mulčovače, protože je patrný trend k aktivnímu přístupu údržby krajiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *