Mulčovač se změnou záběru

Na Techagru nechyběla ani firma Agrafa, která svůj sortiment techniky zaměřila zejména na stroje německého výrobce Sauerburger. Mezi produkty tohoto renomovaného výrobce zaujal například mulčovač Castor 1450.

Jde o dvourotorový mulčovač s vertikální osou rotace, jehož specifikem je možnost změny záběru. Mulčovací kotouče jsou navázány na tři převodovky a každý kotouč se točí na jinou stranu. Záběr je stavitelný od 1450 cm do dvou metrů. Je to dáno tím, že při menším záběru se nože více překrývají ve střední části záběru. Přestavění záběru je hydraulické a význam má tam, kde mají staré a nové vinice, z nichž každé jsou založeny na jinou meziřádkovou vzdálenost.
Novinkou nesoucí značku Sauerburger byl i malý kloubový nakladač řady SH. Zahrnuje tři modely s motory o výkonu od 28 do 52 koní a nosností od 1,2 do 2,5 tuny. Zajímavostí je přitom možná výbava zadním TBZ a vývodovým hřídelem.
Nechyběly ani robustní velkoplošné mulčovače Condor a velmi žádaný podsekávač ohradníků ILTIS.
Další představenou novinkou byl univerzální kladívkový mulčovač lehké řady Astral o záběru dva metry, který zvládne i traktor o výkonu pouhých 50 k.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *