06.04.2020 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mulčovače se všestranným využitím

Firma Müthing vyrábí velmi široký sortiment mulčovačů – pro málo strukturované plochy a menší a lehčí traktory až po profesionální varianty v rozděleném uspořádání pro traktory vyšší výkonové třídy. Ale malý neznamená málo vybavený: základním strojem s profesionální výbavou je model MU-H Vario s pracovní šířkou v intervalu od 1,2 do 2,2 m.

Mulčovač může být agregován do předního anebo zadního tříbodového závěsu traktoru o výkonu od 35 do 90 k. Disponuje hydraulickým stranovým posuvem a systémem MU-Vario. Tento originální systém firmy Müthing umožňuje mulčovač přizpůsobit různým podmínkám. Uživatel si může podle potřeby nastavit tvar vstupního vedení a krytu, takže si zvolí stupeň rozdrcení či rozdělení materiálu. Řezná lišta Vario je nastavitelná plynule.

V závislosti na pracovních podmínkách a způsobu využití může být rotor osazen různými typy nožů. Pokud se bude na poli či na louce vyskytovat větší množství cizorodých těles, tak si s nimi nejlépe poradí tvrdokovové závěsné nože M. Díky svému závěsu se tyto nože mohou cizímu tělesu dobře vyhnout. Další variantou jsou trojité nože Y, které potřebují pouze malou sílu a díky svému tvaru vyvolávají malý pohyb vzduchu. Při práci se tak snižuje míra prašnosti.

Třetí možností je kladívkový nůž MU-Farmer, vyznačující se vysokou odolností a dlouhou životností. Je vyroben z válcované oceli. Pokud by rotor vymrštil nějaký cizí předmět, tak o jeho zachycení se postarají naklápěcí ochranné klapky z pružinové oceli. Proces zušlechťování dodává těmto klapkám vysokou pevnost. Mulčovače Müthing Farmer jsou osazené dokonce dvěma řadami těchto klapek.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down