23.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mulčovací kombinace pro široké spektrum využití

Do řady univerzálních mulčovačů Kuhn BP je zařazen i model určený pro velké farmy BP 8300. V kombinaci s vpředu neseným mulčovačem BPR 280 PRO nebo BPR 305 PRO dosahuje pracovního záběru 8,3 m čímž je zajištěn velký plošný výkon.

Díky jejich vysoké univerzálnosti jsou vhodné nejen na mulčování trávy, pastvin a úhorů, ale také na mulčování rostlinných zbytků, meziplodin apod. Mulčovaný materiál není přejížděn koly traktoru, což usnadňuje jeho nasávání a zlepšuje kvalitu mulčování.

Odlehčené mulčovací jednotky

Mulčovače BP 8300 používají jedinečný nosný rám s technologií Lift Control. Tento rám se osvědčil již na diskových a bubnových žacích trojkombinacích. Díky tomu má stroj jedinečné vlastnosti. Je to především výkyvné zavěšení mulčovacích jednotek pro optimální kopírování terénu. Pro snížení tlaku na povrch a mechanického namáhání konstrukce má Kuhn BP 8300 hydropneumatické odlehčení bočních mulčovacích sekcí. Toto zařízení také umožňuje během práce jištění sekcí proti nárazu na překážku.

Spolehlivý i v nejnáročnějších podmínkách

Tyto stroje jsou vybaveny robustními převodovkami pro traktory 300 koní s integrovanou volnoběžkou. Točivý moment přenáší kloubové hřídele SFT s prodlouženým intervalem mazání. Rotory jsou poháněné pěti řemeny SPBX s automatickým napínáním. Pro větší ochranu pláště rotoru jednotky jsou z vnitřní strany navařeny opotřebitelné desky. Pro dokonalé drcení mulčované hmoty jsou stroje standardně vybaveny dvěma protiostřími. Pro ještě lepší kvalitu drcení lze třetí protiostří doobjednat.

Lepší prostupnost mulčované hmoty umožní otevíratelný zadní kryt rotoru, díky němuž můžeme stroj přizpůsobit všem pracovním podmínkám. Dokonalé kopírování terénu zajišťuje opěrný válec o průměru 220 mm s demontovatelnými koncovými čepy.

Vysoce výkonné mulčovací jednotky

Vysokou kvalitu drcení zajišťují výkonné rotory, na kterých jsou osazena mulčovací kladiva. Přípojné body kladiv jsou na povrchu válce rotoru uspořádány do tvaru šroubovice. Rotor má průměr 465 mm a při otáčkách 2060 ot/min dosahují kladiva obvodové rychlosti kolem 50 m/s. To dává břitu kladiva obrovskou kinetickou energii, která dokáže nadrtit velké množství hmoty.

Tuto velkozáběrovou mulčovací kombinaci importuje do ČR společnost KUHN CENTER ČR a prodává ji prostřednictvím své obchodní sítě. Pokud budete mít zájem o podrobnější informace nebo o reference stávajících zákazníků, neváhejte kontaktovat svého dodavatele strojů KUHN nebo přímo importéra, společnost KUHN CENTER ČR.*

Jiří Pilař
produktový manažer pro stroje na údržbu krajiny
KUHN CENTER 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down