24.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mulčování pomáhá efektivně hospodařit

Pracovníci společnosti MORAVAN Mléčná farma a.s. využívají k údržbě svých pozemků mulčovač Tehnos. Stroj si nejprve vyzkoušeli ve vlastních podmínkách. S prací byli spokojeni a tak bylo rozhodnuto o pořízení kombinace mulčovačů od výrobce ze Slovinska.

Skládací mulčovač Tehnos MU2Z 840 LW Profi je tvořen dvojicí jednotek o záběru vždy 2,8 m na společném rámu, které se agregují do zadního tříbodového závěsu traktoru.  Pro přední závěs pracovníci podniku zvolili mulčovač MU 280 LW, který byl ale později nahrazen větším modelem o záběru tří metrů MU 300 LW. V obou případech se jedná o univerzální mulčovače, stavěné pro náročné podmínky zemědělského provozu.

Mulčovač MU 280 LW je od té doby provozován sólo jako nesený v zadním tříbodovém závěsu menšího traktoru. Šikovně využívá možností, které poskytuje na přání dodané oboustranné připojení – mulčovač lze provozovat v čelním nebo i v zadním závěsu traktoru. Převodovka na krytu stroje má vstup pro kloubový hřídel z obou stran a je osazena také volnoběžkou, která zajišťuje ochranu pohonu traktoru. K pohonu mulčovače je díky tomu možné použít i klasický kloubový hřídel. Další výbavou na přání, kterou ve společnosti MORAVAN Mléčná farma využívají, je hydraulický posun mulčovačů MU 280 LW a MU 300 LW vlevo či vpravo. Aby se mulčovač ve svém připojení pohyboval hladce, o to se starají samomazné PA-vložky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down