Na jihu se představí nové traktory

Jeden z největších prodejců zemědělské techniky na jižní Moravě - Agrall zemědělská technika, a.s., pořádá 13.května v blízkosti svého sídla v Banticích u Znojma 2.den Agrallu. Chce tak navázat na loňskou úspěšnou předváděčku své pícninářské techniky. Letošní novinkou nemají být ani tak pícninářské stroje, jako spíše nové traktory od firmy Claas.

Před rokem se 1.dne Agrallu zúčastnilo více než pět stovek návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Cílem akce bylo praktické předvedení všech pícninářských strojů, které firma na českém trhu nabízí. Už loni mezi nimi nechyběla zemědělská technika firmy Claas, kterou Agrall do České republiky dováží již od roku 1999. Zájemci si ji pomohli prohlédnout při většině polních pracích jako je sečení, obracení, zhrnování nebo sbírání. Vedle toho jim byl představen také celý prodejní program Agrallu. Traktory od firmy Claas však tehdy mezi nimi nebyly. Ani nemohly, protože v té době ještě nebyly vyráběny.

Poprvé při práci

Vedení firmy loňskou akci vyhodnotilo jako úspěšnou a hodnou opakování. Pole s vojtěškou nedaleko sídla firmy se proto ve čtvrtek 13.května opět zaplní nejrůznější zemědělskou technikou. Novinkou přitom bude předvedení právě traktorů od firmy Claas. Ty se objevily na světových trzích teprve letos v lednu, takže jsou nové i v zahraničí. První stroje byly do České republiky dovezeny v druhé polovině února. Agrall je představil již na TechAgru. Při práci si je však budou moci zájemci prohlédnout až na 2.dni Agrallu.
Traktory od firmy Claas jsou všestranné a výkonné. Vyrábí se ve francouzském městě Le Mans s první roční produkcí 9000 kusů. Jsou rozděleny podle výkonu do dvou kategorií: Celtis a Ares.

Malé i velmi výkonné

Traktor Claas Celtis je konstruován jako velmi jednoduchý a nenáročný. Je určen především do živočišné výroby a na malá smíšená hospodářství. Výrobce k němu nabízí několik typů motorů a dvě řady vybavení. Výbava RC uzpůsobuje traktor pro živočišnou výrobu a pro práci přímo v objektu podniku. Naproti tomu u výbavy RX se počítá s využitím spíše v polní výrobě a v dopravě. Traktory Claas Celtis mají příznivé rozložení hmotnosti na přední a zadní nápravu v poměru 50 na 50%, což ocení především jejich obsluha při práci na rampách a při nakládkách na vlečky. Maximální zvedací síla hydrauliky u tohoto typu dosahuje hranice až 7600 kg.
Předností tohoto typu traktoru má podle výrobce být především jednoduchost ovládání, nenáročnost údržby, pohodlí, vysoká výkonnost a také nízké provozní náklady. Výbava RX rozšiřuje možnosti využití těchto strojů také v dopravě.

Pro dlouhodobé nasazení

Traktory řady Ares zajišťují přechod na hranici výkonu 100 k a více, u Claas Ares 800 dokonce až 200 k, a zahrnují tedy čtyř- a šestiválcové typy. Opět jsou vyráběny s výbavou RC a RX. Své využití najdou nejen při práci na polích a v zemědělské výrobě, ale také při přepravě materiálu a objemnějších nákladů.
Výbava u série Ares 800 je opravdu bohatá a uzpůsobuje traktory pro dlouhodobé nasazení. Svým výkonem se blíží nejvýkonnějším traktorům řady Atles.
Tento traktor bude zajímavý především pro toho, kdo hledá stroj s výkonným motorem, nízkou měrnou spotřebou paliva, jednoduchým řazením a i přes konveční způsob ovládání prvotřídního pohodlí v kabině. Ta je totiž plně odpružená a vybavená klimatizací.
Prodej těchto nových traktorů od firmy Claas běží v České republice od února a firma Agrall jich dosud u nás prodala 23.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *