14.05.2021 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na louky, pole, cesty i silnice

Dlouholetá tradice a bohaté zkušenosti společnosti KUHN se týkají nejen vyhlášených zemědělských strojů, ale i techniky k údržbě krajiny, přičemž obě kategorie se někdy překrývají. V širokém sortimentu francouzské firmy, kterou na českém trhu zastupuje společnost KUHN CENTER CZ, se nachází velké množství různých mulčovačů a příkopových ramen, jejichž využití je velice široké: od mulčování zemědělských pozemků až k údržbě krajnic kolem komunikací či odstraňování náletů a vzrostlé vegetace.

V sortimentu značky Kuhn lze najít mulčovače do čelního i zadního závěsu traktoru, které pokrývají spektrum záběrů od 96 cm až po 8,3 metru. K dispozici jsou typy vhodné do sadů a vinic, k mulčování trvalých travních porostů či kukuřice, ale i řada speciálních modelů vhodných do specifických podmínek. K nejoblíbenějším patří stranové mulčovače a příkopová ramena. Vesměs jde o profesionální stroje, které splňují veškeré požadavky uživatelů, počínaje velkým výkonem či spolehlivostí a konče jednoduchým intuitivním ovládáním.

Pracovní záběr stranových mulčovačů Kuhn začíná na 1,4 m a končí na 2,5 metru. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena, snadnější obsluha a velký pracovní výkon. Naopak k nevýhodám patří menší dosah a flexibilita. Uvedené stroje jsou velmi oblíbené, a to nejen v komunálním sektoru, ale také u českých zemědělců, především díky dlouhé životností, k níž přispívají i opotřebitelná vložka, dvojnásobná nárazová pojistka nebo kopírovací válec s demontovatelnými konci. Příkopová ramena mají naopak velkou výhodu ve větším dosahu a flexibilitě, k nevýhodám patří menší pracovní výkon. S mulčovacími hlavami v záběru 1 až 1,6 m zvládnou údržbu i vzdálených příkopů či svahů. Všechna příkopová ramena Kuhn disponují velmi bohatou základní výbavou.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 20.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down