25.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na návštěvě u slovinského výrobce mulčovačů

Severním sousedem v Čechách oblíbeného Chorvatska je Slovinsko. Malá země s krásnou přírodou a milými obyvateli, kterých jsou dohromady dva miliony. Zemědělství Slovinska má ráz rodinných farem s malou výměrou obhospodařované půdy. A přesto tam sídlí výrobce, který má sortiment malých i velkých strojů a dokáže s nimi oslovit podniky všech velikostí.

„Přímá komunikace je pro naši rodinnou společnost samozřejmostí, stejně jako naslouchání našim zákazníkům na celém světě,“ řekl majitel firmy Tehnos, když měla redakce možnost navštívit tuto společnost v jejím sídle. Firma byla založena v roce 1983 a již v roce 1989 zahájila export.

Označení firmy Tehnos v sobě slučuje dvě slova – Technika ze Slovinska. V úplných začátcích se firma orientovala na výrobu forem na odlévání skla. Také proto, že vznikla na základech továrny na zemědělské stroje, rozhodli se majitelé tuto výrobu převzít a dále v ní pokračovat. Za přelomový rok v historii lze považovat rok 2000, kdy byla vybudována nová výrobní hala na ploše sedmi tisíc metrů čtverečných. Ve dvou fázích pak došlo k dalšímu rozšiřování této stavby až na finálních 11 754 metrů čtverečných.

Objem výroby se postupně zvyšoval. V současnosti se na domácím trhu uplatní pouze tři procenta z celkové produkce zemědělských strojů, ostatní směřují do zahraničí. Dnes jde naprostá většina mulčovačů pro zemědělství na export, a to i do států, jako je USA, Kanada, Austrálie či Japonsko. I v České republice si mulčovače Tehnos získávají rostoucí popularitu, především díky své kvalitě práce a dlouhé životnosti

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down