13.04.2018 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na nové normy jsme plně připraveni

Dynamicky se rozvíjející společnost – tak by se dal ve zkratce označit polský výrobce dopravní techniky Wielton. Firma Wielton S. A. pokračuje v akvizici dalších výrobců a posiluje svou účast na dalších trzích na západě Evropy. Nově má ve stoprocentním vlastnictví značku Fruheauf a bude vyrábět svou zemědělskou techniku pod původními barvami francouzského výrobce.

V expozici společnosti Wielton na veletrhu Techagro, připravené společností Agrovo CZ s. r. o., na tuto skutečnost poukazoval návěs v šedé barvě PRC-2HP/W18R. Bližší pohled zároveň odhalí četné nové prvky konstrukce. V přední části se návěs opírá o odstavnou nohu s hydraulickým ovládáním. V čelní stěně je patrné velké okno poskytující řidiči z kabiny traktoru vynikající přehled o postupném plnění ložné plochy. Po stranách je návěs vybaven bezpečnostními zábranami, které poukazují na to, že firma Wielton je již nyní připravena na plnění nové normy 167/2013. Návěs má tradiční robustní konstrukci, jejímž základem je rám do písmene „I“, otestovaný a mnohokrát prověřený v praxi. Rám s výškou více než 300 mm spolehlivě odolává deformacím.

Maximální pevnost je také cílem u korby s podélným prolisem bez středového sloupku. Korba je na výkonném lisu zhotovena z jednoho kusu, což je velkou předností výrobní technologie firmy Wielton. Zesílená podlaha je vyrobena z plechu o tloušťce pěti milimetrů, zbývající části korby pak z plechu o tloušťce čtyř milimetrů. Zároveň má korba nově i kónický tvar, díky kterému bude vysýpání ještě snadnější. Vystavený návěs měl jednostranné vyprazdňování a technickou užitečnou hmotnost 18 100 kg.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down