Na scéně se objevuje Ten další

The Next neboli Další. Takto lehce neurčitě pojmenovala společnost Massey Ferguson koncept svého traktoru budoucnosti a vystavila ho na veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru. Přes své pojmenování koncept zřetelně ukazuje, jakým směrem se traktory Massey Ferguson budou ubírat a co všechno v budoucnu budou umět svým majitelům nabídnout.

Oči snad každého návštěvníka expozice společnosti Massey Ferguson přitáhl bílý traktor, který vypadal, jako by přijel odněkud z vesmíru. Jeho design „vesmírné lodi“ byl záměrem, protože koncept The Next byl představen u příležitosti 50 let od prvního letu člověka na měsíci.

The Next

„Po přistání člověka na měsíci, které se událo před 50 lety, lidé změnili své vnímání na to, co je a co není možné. Tento čin, který v hlavách lidí zjevně překonal hranici do té doby nemožného, vyvolal éru nového a odlišného vnímání světa a myšlení, “ říká Thierry Lhotte, viceprezident a generální ředitel Massey Ferguson Europa.

Koncept MF Next ztělesňuje vizi budoucnosti. Futuristický, ale praktický design posouvá komfort o další úroveň. V kabině budoucnosti již nenajdeme sloupek řízení tak, jak jej známe, tedy s volantem uprostřed, nýbrž dva joysticky a tři dotykové terminály nebo čelní sklo s rozšířenou realitou. Do konceptu se dále promítá vize plně nebo částečně autonomních funkcí, které budou k dispozici pro pracovní operaci na poli i na komunikaci. Součástí traktoru bude řada senzorů a kamer získávající vstupní data v reálném čase, jenž budou vyhodnocována a využívána různými systémy. Telemetrická data budou zase s traktoru plynule přenášena na cloud, budou moci být zobrazována a využita například k vzdálené diagnostice, preventivní údržbě, případně predikci problémů. Pneumatiky traktoru budou vybaveny systémem automatické regulace vzduchu, který má společnost Trelleborg již na dosah. Celý koncept dokreslí ještě balíček panoramatického LED osvětlení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down