13.07.2023 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na senáže s návěsy s velbloudem

Doprava v zemědělství je poměrně komplikovanou záležitostí. Je to dáno nejenom odlišností prostředí na farmě, na silnici či na poli, ale také rozdílným charakterem převážených materiálů a sezónním charakterem sklizňových prací. Používaná technika musí být spolehlivá, aby nedocházelo k nežádoucím prostojům, a oceňována je také univerzálnost využití. Přesně takové stroje vyrábí firma Wielton.

Impulzy k vývoji nové techniky získává firma Wielton přímo v praxi. Na základě poptávky trhu byla vyvinuta jedna z aktuálních novinek, velkoobjemový návěs na řezanku Wielton PRC-2 / V40. Ve sklizňových linkách, zaměřených na maximální výkonnost, se nový velkoobjemový návěs Wielton uplatní výborně mimo jiné díky své rychlosti vyložení řezanky. Podlahový dopravník dokáže 43 krychlových metrů hmoty vyložit za dobu něco málo přes jednu minutu. Hydraulicky sklápěný přední nástavek pak umožňuje hladký provoz v režimu jízdy za sklízecí řezačkou.

Podvozek je postaven na robustním rámu, využívajícím profilů o výšce 350 milimetrů. Ve standardní výbavě je návěs osazen tandemovou nápravou firmy ADR s rozvorem 1500 milimetrů a nosností 21 000 kg. Do velmi náročných podmínek může být nový návěs na řezanku Wielton PRC-2 / V40 objednán s boogie nápravou ADR Parabolic, která také díky většímu rozvoru na úrovni 2000 mm disponuje nosností 30 tun.*

Více informací v Zemědělci č. 29/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down