Nabízejí váhy také pro zemědělství

Prodejem mnoha typů vah se zabývá firma Tamtron, s. r. o. Nabízejí například mostové, jeřábové nebo plošinové váhy. Poskytují další typy i příslušenství. Část jejich sortimentu je využitelná také v zemědělství, jak ukázala firma na veletrhu Techagro.

Jedná se především o silniční mostovou váhu Scalex 1001. V tomto případě je vážní most  tvořen železobetonovou modulární konstrukcí a je dodáván v délce od 6 do 24 m standardně, uvádí v podkladech společnost Tamtron. Mezi výhody podle ní patří kromě jiného snadná údržba a čištění, přístup ke snímačům zatížení bez nutnosti zdvihání mostu, odolnost proti vodě a solím. Zatížení mostu snímají tenzometrické snímače zatížení v analogovém nebo digitálním provedení, jejichž konstrukce společně s uložením zajišťuje eliminaci příčných a podélných sil, které vznikají při nájezdu vozidla na vážní most.
Součástí dodávky může být i prefabrikovaný železobetonový základ v provedení jak pro instalaci vážního mostu v úrovni komunikace, tak v nájezdu. Tato koncepce umožňuje velmi rychlou montáž během několika hodin s minimálními stavebními náklady i případné snadné budoucí přemístění nebo prodloužení váhy.
Vyhodnocování zatížení vážního mostu je prováděno „klasickou“ vyhodnocovací a indikační jednotkou váhy nebo úředně ověřitelným „virtuálním softwarovým“ indikátorem Scalex DWI, který je instalován na běžném PC. Nadstavbovou část vážního systému silniční váhy tvoří personální počítač s vážním a datazpracujícím programem ScalexPC v grafickém prostředí MS Windows.
Váha je určena pro úřední ověřování (obchodní vážení). Šířka vážního mostu je 3 m, váživost je 30, 40, 50, 60, 80 t, dílek 10, 20, 50 kg. Pracuje v třídě přesnosti III podle ČSN EN 45501. Instalace může být do úrovně vozovky nebo nájezdová.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *