Nakladače s plynulou převodovkou

Pro své čelní kolové nakladače v nové hmotnostní kategorii 11 tun ze série 90 vyvinula firma Weidemann novou převodovku. Má název Power Drive 370 a jedná se o plynulou hydrostatickou převodovku. Díky možnosti náklonu čerpadla v úhlu až 45 stupňů je s nakladačem možné pojíždět v celém rozsahu rychlostí od 0 do 40 km/h bez nutnosti řazení. Pro řidiče je to komfortní řešení, protože přináší jízdu bez rázů a přerušování toku výkonu. Ani v rozsahu rychlostí od 10 do 20 km/h, v nichž se čelní nakladače nejčastěji pohybují při svém pracovním cyklu ve tvaru písmene Y, není třeba řadit.

Plynulý pojezd dále nabízí výhody jednoduché reverzace jen tím, že se změní směr proudění oleje, možnost citlivého ovládání pojezdu, jednoduché rozpojení pojezdu pomocí Inch pedálu při nabírání materiálu a zvedání lopaty či podporu brzdění. Stroje, které budou intenzivně využívány k rozhrnování píce na silážních žlabech, mohou být v provedení se zvýšenou tlačnou silou o 25 procent na 101 kN. Jejich nejvyšší rychlost jízdy činí 30 km/h.

Nicméně kolové nakladače slouží k celé řadě dalších činností v podniku a v provozu pak mohou být výhodou kompaktní rozměry. I u nového nakladače zůstává firma Weidemann věrná své filozofii konstrukce kompaktních strojů. Weidemann 9080 má celkovou délku 7,1 m a se standardním obutím šířku 2,39 m a výšku 3,1 m. Optimální obratnost a zároveň trakce na nerovném terénu podporuje vhodně zvolená kombinace zlamovacího řízení a výkyvné zadní nápravy. Obě poloviny nakladače se vůči sobě mohou natočit v úhlu až čtyřiceti stupňů, takže vnější rádius otáčení činí 4,9 m.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *